Як зняти радіатор.

Якщо вам потрібно зняти радіатор, незалежно від причини, яка викликала цю необхідність, приступайте до роботи тільки тоді, коли переконаєтеся в тому, що двигун автомобіля повністю охолов. Якщо ви впевнені, що зможете самостійно впоратися з цим завданням, дотримуйтеся всіх правил техніки безпеки і дотримуйте чітку послідовність дій.
 1. Для початку необхідно від'єднати негативний дріт від акумулятора, після чого слід за допомогою домкрата підняти передню частину автомобіля і надійно її зафіксувати на підпорах.
 2. Тепер можна зняти нижні бризковики і злити всю рідину з системи охолодження (важливо вилити саме всю рідину, якщо вона в хорошому стані - залиште її і в майбутньому використовуйте повторно).
 3. Вимкніть соединитель датчика, фіксуючого температуру охолоджуючої рідини, від радіатора, а також від'єднайте від нього шланг розширювального бачка. Хомути нижнього і верхнього шлангів послабте, самі шланги відокремте від патрубків радіатора. Іноді шланги знімаються насилу, в цьому випадку можна скористатися пасатижами. Водночас всі операції виконуйте обережно, щоб не пошкодити патрубки радіатора. Старі і зіпсовані (пошкоджені) шланги можна попросту перерізати - все одно вони не підлягають подальшому використанню.
 4. Зніміть блок реле двигуна і верхній кожух вентилятора, тепер можна відключити і соединитель вентилятора. В автомобілях з автоматичною трансмісією необхідно акуратно відокремити трубки охолоджувача, а що відкрилися отвори щільно закупорити.
 5. Тепер можна приступати до демонтажу радіатора. Для цього необхідно зняти монтажні болти і акуратно підняти сам радіатор, намагаючись при цьому не пролити охолоджуючу рідину. Щоб остаточно зняти радіатор, необхідно попередньо зняти болти, якими до нього кріпився вентилятор.
 6. Максимально обережно поводьтеся з антифризом - не допускайте його потрапляння на забарвлені деталі автомобіля або на відкриті ділянки тіла. Якщо антифриз все ж встиг розлитися, постарайтеся якомога швидше змити його великою кількістю води. Пам'ятайте, що антифриз - це смертельно отруйна рідина, яку ніколи не варто залишати у відкритому чи пролиту вигляді.
 7. Після того, як радіатор знято, уважно огляньте його на предмет витоків або пошкоджень, і якщо буде потрібно ремонт - доручити його фахівцеві.

Зняття радіатора виробляється для його заміни або ремонту. Його стільники досить крихкі, тому невеликий камінчик, що потрапив в них, може порушити структуру металу і зробити мікротріщину, через яку буде просочуватися охолоджуюча рідина. На ВАЗ 2109i потрібно провести ряд підготовчих робіт, перш ніж знімати радіатор.
Вам знадобиться
 • - ємність з об'ємом близько 5 літрів;
 • - ключ на 8;
 • - ключ на 10;
 • - плоска і хрестова викрутки.
Інструкція
1
Вимкніть акумуляторну батарею. На радіаторі встановлений електричний вентилятор, який може випадково включитися. З метою забезпечення травмобезопасности краще позбутися від харчування. Далі потрібно зняти захист картера двигуна, яка кріпиться до кузова саморізами з головкою на 8. Захист складається з двох частин (лівої і правої), обидві знімати немає необхідності, так як досить демонтувати праву, над якою знаходиться зливний отвір.
2
Проводите роботу тільки лише на остиглому двигуні. Тільки підготовку можна зробити на гарячому. Рідина в системі охолодження практично закипає під час роботи двигуна, тому таким окропом можна без праці обваритися. І не забувайте, що окріп може вирувати і розхлюпуватися, що тільки погіршить ситуацію. Підставте під зливний отвір ємність і закрийте пробку розширювального бачка. Тепер викрутити вентиль з зливного отвору, охолоджуюча рідина йти не буде доти, поки не викрутити пробку зливного бачка.
3
викручувати пробку зливного бачка повільно, щоб не втратити охолоджуючу рідину. Можете підставити лист тонкого металу або картону під струмінь, щоб вся рідина стікала в ємність. Досить злити антифриз або тосол з радіатора, в блоці циліндрів може залишитися, при проведенні ремонту він не виллється на землю. Тепер, коли радіатор порожній, можна знімати його.
4
Викриття гвинти, якими кріпиться повітряний фільтр. Саме він заважає вийняти радіатор зверху. На карбюраторних автомобілях простіше, так як повітряний фільтр стоїть на карбюраторі, далеко від радіатора. Після викручуєте хомут, яким кріпиться повітряний патрубок до корпусу фільтра, виймаєте датчик витрати повітря. Тепер повітряний фільтр можна зняти з автомобіля і продовжити роботу з радіатором.
5
Ослабьте все хомути, якими кріпляться патрубки системи охолодження до радіатора, після чого зніміть ці патрубки. Ключем на 8 викручуєте на верхній частині радіатора притискні пластини, знімаєте їх. Тепер можна верхню частину радіатора відсунути в сторону двигуна і вийняти через верх. Разом з радіатором ви зніміть і електричний вентилятор. Якщо останній не підлягає заміні, то його потрібно зняти і встановити на новий радіатор. Збірка проводиться в зворотній послідовності. Врахуйте, що після монтажу потрібне проведення прокачування системи.