Як розводити рідину. Як правильно розводити бордоською рідиною.

Не тільки в процесі хімічних дослідів, але і в повсякденному житті багато стикаються з необхідністю розвести якусь рідина . Але от як це зробити, в більшості випадків не знають. Можна розглянути таку процедуру на прикладі приготування бордоської рідини - розчину, використовуваного садівниками для боротьби з грибковими захворюваннями дерев. Вона відноситься до такого типу рідини, хімія яких не так вже складна для самостійного вивчення.
Інструкція
1
Бордоська рідина готується досить просто. Щоб зробити її, змішайте розчин мідного купоросу і розчин вапна. Пам'ятайте, що для приготування цієї рідини підійде тільки гашене вапно. Якщо у вас під рукою виявилася тільки звичайна вапно, не переживайте, зробити з неї гашене дуже легко. Просто залийте напівфабрикат, засипаний в емальований або пластикову тару, водою у співвідношенні 1 до 2 і залиште її на кілька годин.
2
Тепер про пропорції під час розведення. Якщо ви хочете отримати 1% -ную бордоскую рідина , розчиніть у невеликій кількості теплої води 100 грам купоросу. Це розчинення також рекомендується проводити в пластиковій, емальованому або скляній тарі, але не в металевій. Після того як мідний купорос повністю розчинився, доведіть загальний об'єм рідини до 5 літрів, просто додавши необхідну кількість води, вже холодною.
3
Візьміть другу тару і розведіть в ній 100 грам гашеного вапна, використовуючи також 5 літрів води. У вас вийде біла рідина , яку називають вапняним молочком. Обов'язково процідіть його, використовуючи емальований або пластиковий посуд місткістю не менше 12 літрів.
4
В процеженное вапняне молоко тонкою цівкою влийте розчин мідного купоросу, постійно помішуючи рідина . Обов'язково стежте за тим, щоб під час змішування обидва вихідних розчину були однакової температури і холодні.
5
Після закінчення приготування перевірте кислотність середовища отриманої бордоською рідини. Для цього опустіть в неї ніж. Якщо він покрився плямами міді червонуватого відтінку, значить, розчин має кисле середовище, і застосовувати його не рекомендується, оскільки рослини від такої рідини можуть отримати опіки. Щоб зробити рівень кислотності рідини більш нейтральним, додайте в неї вапняне молоко. Отриманий розчин використовуйте відразу після закінчення його приготування, інакше він втратить всі свої корисні властивості в процесі зберігання.