Як пофарбувати фанеру.

Фанера - це листовий деревний матеріал, який складається з склеєних між собою пластів. На сьогоднішній день вона широко використовується для обробки квартир і присадибних ділянок. І часто виникає необхідність її пофарбувати.
Вам знадобиться
  • - листи фанери;
  • - фарба;
  • - поліетиленова плівка;
  • - пензлик і валик;
  • - малярська стрічка .
Інструкція
1
При проведенні ремонтних та оздоблювальних робіт ви можете використовувати листи фанери в якості стінових панелей або ж для створення інтер'єрних елементів (поглиблень, колон і т.д.).
2
Багатьох приваблює висока екологічність листової деревини. Хоча варто відзначити, що до складу клею, що з'єднує пласти фанери, входять формальдегідні і карбамидоформальдегидние смоли. Але їх зміст мінімально, і отримані листи фанери практично нетоксичні.
3
Часто фанера по колірних параметрами не підходить до задуманого інтер'єру, тому в більшості випадків її фарбують. Якщо вам потрібно пофарбувати фанеру , а приміщення, в якому вона знаходиться, нежитлове, то ви можете скористатися звичайною фарбою для дерева. Це дозволить вам заощадити і не завдасть великих незручностей.
4
Якщо ж ви збираєтеся фарбувати фанеру в житловому приміщенні, то краще використовувати фарбу на водній основі. Вона швидко сохне, практично не пахне і добре лягає на фанеру .
5
Визначившись з фарбою, вирішите, ніж будете фарбувати - пензликом або валиком. Валики бувають хутряні та поролонові. Неякісний хутряний валик може залишити ворс, який ви потім нічим не видалите з пофарбованої поверхні. Поролоновий валик не заподіє подібних незручностей, він рівномірно розподілить фарбу по поверхні і не залишить після себе жодних слідів. Але пофарбувати валиком кути і тонкі різьблені фрагменти не вдасться, а ось пензлик прекрасно підходить для фарбування важкодоступних поверхонь. Але й пензлик через низької якості може почати «лисіти» прямо в процесі роботи. Так що на інструментах економити не варто.
6
Перед фарбуванням будь-яку поверхню слід очистити і знежирити. До фанері це правило застосовується лише у випадках сильного забруднення.
7
Перш ніж почати фарбувати фанеру , подбайте про збереження навколишнього простору. Накрийте підлоги і меблі поліетиленовою плівкою, а ділянки, які сусідять з офарблює поверхнею, заклейте малярською стрічкою. Пам'ятайте, що відмити навіть маленькі краплі фарби дуже важко.
8
Не "заливайте» фанеру фарбою. Багато - не означає добре. Якщо переборщити з кількістю фарби, на поверхні утворюються патьоки, які в наслідок застигнуть і залишаться назавжди.
9
Заізолюйте від забарвлених листів фанери людей і тварин і дайте фарбі висохнути.