Як налаштовувати шестиструнную гітару.

Будь музичний інструмент повинен бути налаштований, інакше грати на ньому буде неможливо. Гітара не є винятком, проте налаштувати її набагато простіше, ніж піаніно. Головне - знати, як це зробити!
Інструкція
1
Для того щоб налаштувати гітару, необхідно мати хоча б задатки музичного слуху. При налаштуванні доведеться порівнювати на слух звучання струн, і вміти чути однаковий звук. У стандартно налаштованої шестиструнної гітари, кожна струна буде видавати звук однієї ноти. Так для першої та шостої струн це буде нота Мі, для другої - нота Сі, для третьої - нота Соль, для четвертої - нота Ре, і для п'ятої - нота Ля.
2
Перший і головний крок - налаштувати першу струну на ноту Мі. Це, мабуть, найскладніше в усьому процесі, а тому існують спеціальні пристосування для настройки музичних інструментів. Класичним інструментом для настройки вже багато століть є камертон - прилад, що видає звук ноти Ля. Перша струна гітари, затиснута на п'ятому ладу повинна видавати звук ноти Ля. Якщо у вас немає камертона, ви можете використовувати одну з численних програм для комп'ютера, які видають звук ноти Ля. Крім того, власники смартфонів можуть завантажити і встановити на свій мобільний пристрій спеціальну програму-камертон.
3
Отже, озброївшись камертоном, або запустивши на комп'ютері або смартфоні спеціальну програму, спробуйте домогтися однакового звучання першої струни, затиснутою на п'ятому ладу і звуку ноти Ля. Для того, щоб це зробити, регулюйте натяг струни. Струна повинна бути натягнута в міру - не допускайте зайвого натягу або провисання. Після того, як перша струна, затиснута на п'ятому ладу, зазвучить нотою Ля, ви можете бути впевнені, що відкритою вона буде видавати ноту Мі.
4
Складне позаду, тепер залишилося налаштувати інші п'ять струн щодо першої. Друга струна, затиснута на п'ятому ладу повинна звучати так само, як і відкрита перша, тобто в унісон. Третю струну, затиснуту на четвертому ладу, слід налаштувати на звучання в унісон з відкритою другий. Четверта, п'ята і шоста струни, затиснуті на п'ятому ладу повинні звучати в унісон з попередньою відкритою струною - четверта з відкритою третьою, п'ята з відкритою четвертою і т.д.