Як різати газом.

Газове різання металу являє собою порівняно недорогу, економічну технологію. Виконувати роботу повинен кваліфікований оператор. Метод застосовується в машинобудівній, кольорової та чорної металургії та інших галузях.
Вам знадобиться
  • - Балон з киснем і пропаном;
  • - спецодяг;
  • - мундштук;
  • - метал.
Інструкція
1
Спочатку розігрійте місце різання до певної температури. Майте на увазі, що для кожного виду металу може бути різне значення нагріву. В основному воно варіюється від 300 до 1300 градусів. Попередня процедура дозволить початися оксидуванню металу в кисні. Як результат, з'являється полум'я ацетилену або газів-замінників. Після цього можете пускати кисень, який ріже метал і відразу ж видаляє оксиди. Слідкуйте, щоб підігрівають полум'я було безперервним, для цього воно має бути попереду струменя кисню.
2
Вибирайте, по можливості, низьковуглецевих сталі з вмістом речовини не більше 0,3%. Вони найбільш легко піддаються процесу різання. Для високовуглецевих металів вам знадобиться вдатися до різання з додаванням спеціальних флюсів.
3
Зверніть увагу на полум'я, його довжина безпосередньо повинна залежати від товщини металу. Так, речовина, товщина якого перевищує 400 мм, треба різати полум'ям, проникаючим у всю глибину, що містить велику кількість ацетилену. В іншому випадку можна обійтися подачею нормального полум'я.
4
Вибирайте потрібну швидкість різання виходячи зі значень товщини металу. Чим вона більша, тим сильніше повинна бути швидкість.
5
Встановлюйте напрям полум'я на самий край металу, дуже важливо з самого початку вибрати правильний кут нахилу. Направте підігрівають полум'я на край металу, поки не досягнете потрібної температури оплавлення.
6
Дотримуйтесь певний порядок процедури різання металу, якщо хочете сідлати отвори. В даному випадку, спочатку нагрійте кромку матеріалу, потім вимкніть полум'я і тільки після цього починайте подачу ріжучого кисню. Відкривайте вентиль на різаку дуже повільно, таким чином кисневе полум'я запалиться від оплавленого металу самостійно, а ви уникнете зворотного удару полум'я, бавовни.
7
Зверніть увагу на товщину металу: якщо вона перевищує 50 мм, тримайте листи під нахилом, так ви зможете забезпечити стік шлакових утворень і максимально точно виконаєте роботу.
8
Вибирайте мундштук виходячи з товщини металу: якщо вона варіюється в межах 8-300 мм, вам знадобиться мундштук із зовнішнім номером від 1 до 5 і внутрішнім від 1 до 2.
9
Ви зможете правильно здійснити процес різання металу, спочатку правильно вибравши кут нахилу різака під час різання, визначивши точку, з якої почнете різання, витримавши правильний кут полум'я (не більше 5 градусів нахилу, при товщині металу більше 100 мм допускається відхилення в 2-3 градуси), підібравши потрібний газ і відповідний номер мундштука.
Зверніть увагу
Весь процес треба здійснювати в спеціальному одязі. Необхідно захистити очі за допомогою спеціальних окулярів, надіти рукавички і костюм.
Корисна порада
Коли ви завершуєте процес, вимикайте балони з газом поступово. Спочатку усувайте подачу кисню, потім пропан.
Для того, щоб користуватися різаком, потрібно в першу чергу визначити вид матеріалу та обсяг робіт. Так, скажімо, для невеликого обсягу робіт буде достатньо дискового різака, правда, ламіновані листи на ньому доведеться різати по одному, інакше це позначиться на якості різання. Незважаючи на невелику продуктивність, вони більш функціональні і безпечні у використанні.
Інструкція
1
Шабельний різак впорається з великим обсягом роботи, а автоматичний притиск стопи забезпечить високу якість різання. Гільйотинні різаки відрізняються максимальною продуктивністю і можуть різати навіть ламінований картон, тому їх вибирають ті, кому належить великий обсяг роботи.
2
На будь-якому різаку можна розрізати різний матеріал від простого паперу і ламінованих листів до тонкого пластику. Безумовно, можна різати навіть метал, однак, це істотно скорочує термін служби лезвія.Матеріал можна різати не тільки рівно, але і хвилеподібно, для додання більшої декоративності. Для створення квитків або купонів придасться використання перфорації.
3
Різаки використовують переважно не для різання, а для коректування отриманого матеріалу. Для невеликих партій найкраще підходить ручний дисковий різак, який дозволяє відрізати поле товщиною менше міліметра.
4
Для менш тонкої роботи краще вибирати шабельний різак, який має більшу функціональність. Безпосередньо перед роботою потрібно ще раз переконатися в тому, що матеріал звільнений від металевих частин, скоб або скріпок, щоб не пошкодити лезо під час різання. Ніж потрібно опускати гранично точно і плавно, щоб не змістити під час натиску, головне - розрахувати сили і зробити рез в один рух, щоб не зіпсувати результат.
5
Якщо доводиться різати вручну, то краще натискати на дальній край леза, якнайдалі від місця його кріплення.
6
Безумовно, з першого разу може й не вийти, однак, набивши руку можна робити акуратні візитки, бейджи або просто запрошувальні на будь-яких видах матеріалу.