Як лікувати сухість у роті.

Ксеростомія або сухість під роті - це захворювання, при якому в ротовій порожнині недостатньо слини для підтримки вологого середовища. Відчуття сухості в роти буває у багатьох людей. Наприклад, коли людина нервує, засмучений або знаходиться в стані стресу. Щоб позбавиться від цього стану, використовуйте природні лікарські засоби.
Інструкція
1
Короткострокове полегшення може дати вживання настоянки ехінацеї. Член Американської гільдії травників Девід Вінстон радить приймати відвар по 10-15 крапель один раз на годину у фруктовому соку. Проте фахівці не рекомендують вживати розчин ехінацеї довше восьми тижнів поспіль.
2
Належить пекучого перцю міститься алкалоїд капсаїцин, який добре підсилює секрецію рідин тіла - сліз, слини, поту. Спеціаліст по травам Джеймс А. Дьюк рекомендує постійно додавати в супи і м'ясні блюда червоний перець.
3
Пийте якомога більше води. Коли організм зневоднений, природно, пересихає і під роті. Щоб цього уникнути, завжди носите з собою пляшку з водою і час від часу відпиває з неї. Періодично також можна смоктати шматочки льоду (якщо у вас нечутливі зуби і ясна) - цей метод пропонує стоматолог-гігієніст з Колорадського університету в Денвері Донна Стеч.
4
Обмежте вживання алкогольних напоїв і кави. Кава і спиртне сильно висушують рот. Завдяки сечогінним дією, ці напої сприяють посиленню втрати рідини організмом.
5
Постарайтеся кинути палити. Більшість фахівців стверджують, що куріння погіршує сухість під роті. На самий крайній випадок в аптеці можна придбати рідину - замінник слини.
6
До вибору засобів для полоскання порожнини рота підходите дуже серйозно. Так як більшість з них містять велику кількість спирту, а значить не підходять при сухості в роті. Використовуйте спеціальні ополіскувачі, в яких немає спирту, але присутні інгредієнти, зволожуючі порожнину рота. До них відносяться настої на травах.
7
Вживайте жувальну гумку і смоктальні цукерки - вони відмінно стимулюють діяльність слинних залоз, запобігаючи сухість під роті. Тільки враховуйте, що солодощі не повинні містити цукор, інакше вони сприятимуть псування зубів. Чим смачніше вам будуть здаватися цукерки, тим інтенсивніше працюватимуть слинні залози. Деякі фахівці рекомендують жувальну гумку з фруктовим смаком, але попереджають, що жувати більше 10 хвилин без перерви не можна. Якщо вам зовсім не подобаються цукерки, можна для зволоження порожнини рота жувати моркву або селеру.