Як очищати лінзи.

Деякі люди, що мають таке захворювання, як короткозорість, змушені носити лінзи щоденно. Догляд за ними - дуже важливий, так як саме від цього залежить безпека і подальше здоров'я ваших очей. Як правило, лінзи в процесі шкарпетки збирають мікроскопічну пил, яку необхідно видаляти за допомогою спеціального багатоцільового розчину.
Вам знадобиться
  • - контейнер для лінз;
  • - багатоцільовий розчин;
  • - пінцет для лінз;
  • - 3% перекис водню;
  • - розчин тіосульфату натрію.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що лінзи потрібно чистити щодня. Цей процес складається з трьох етапів: очищення поверхні лінзи , промивання за допомогою розчину та дезінфекція.
2
Спочатку заповніть контейнер для зберігання лінз спеціальним розчином, який ви можете придбати в аптеці. Після цього візьміть лінзу і покладіть її на долоню краями вгору, тобто вона повинна лежати, нагадуючи блюдце.
3
Намочіть вказівний і великий пальці розчином, злегка протріть лінзу, видаляючи забруднення, наприклад, волоски. Після цього капніть в лінзу кілька крапель розчину і вказівним пальцем, не натискаючи і не докладаючи зусиль, ще раз протріть її з усіх сторін.
4
Далі продезінфікуйте лінзи . Для цього візьміть їх спеціальним пінцетом (він повинен бути з м'якими наконечниками, щоб не пошкодити поверхню) і покладіть в контейнер, наповнений свіжим і чистим розчином. Залиште їх в ньому мінімум на 4:00 (в ідеалі - на вісім годин). Після цього лінзи готові до носіння.
5
Часто на лінзах утворюються якісь білкові відкладення, причиною цьому можуть бути різні зовнішні чинники, наприклад, пил, тютюновий дим та інші. Щоб повернути лінзам прозорість використовуйте ферментні таблетки. Врахуйте, що використовувати їх можна тільки раз на тиждень.
6
Візьміть контейнер, наповніть свіжим розчином, в кожному осередку розчиніть по одній ферментної таблетки. Потім промийте лінзи від забруднень і покладіть в контейнер на п'ять годин.
7
Далі вийміть їх, знову ретельно промийте. Теж саме зробіть і з контейнером. Після цього наповніть його свіжим розчином, покладіть в нього лінзи і залиште на 8:00. Після цього вони готові до шкарпетці.
8
Якщо ви використовуєте кольорові лінзи з так званої «підкладкою», догляд за ними потрібен особливий. Такі лінзи щотижня опускайте в 3% розчин перекису водню на п'ятнадцять хвилин, потім в 2,5% розчин тіосульфату натрію на десять хвилин. А після цього протримаєте лінзи в звичайному многоцелевом розчині протягом 8 годин.
Купівля серйозної техніки крім задоволення, яке щасливий володар отримуватиме, тягне за собою і відповідальність. Складна техніка вимагає дбайливого до себе ставлення, щоденного догляду. Особливо це стосується фотоапаратів і зокрема фото об'єктивів - приладів невеликих, але дуже вибагливих.
Вам знадобиться
  • - чистячі серветки;
  • - ватяні палички;
  • - спеціалізоване засіб для чищення об'єктивів;
  • - захисні фільтри.
Інструкція
1
Використовуйте серветки або косметичні ватні палички. Такий вид очищення підійде для видалення великих плям або відбитків пальців. Серветки повинні бути під рукою, завжди носите їх в кофре для фотоапарата. Хто знає, в який момент на об'єктив потрапить крапля або ви випадково зачепите його рукой.Продувайте об'єктив за допомогою спринцівки (також можна купити для цих цілей спеціалізовану грушу), але перед тим, як користуватися їй - продміть її та натисніть кілька разів, щоб видалити вологу або пил, які там могли зібратися. Для видалення пилу використовуйте кисті з натуральних матеріалів. Тільки не забудьте перед використанням вимочити кисть в ацетоні, потім добре висушіть. Існують універсальні інструменти для очистки об'єктивів . Наприклад, спеціальні олівці - з одного боку кисть для видалення пилу, з іншого - наконечник для видалення відбитків і плям. Дуже корисна річ! Придбати можна в будь-якому фотосалоні.
2
Видаляйте пил з об'єктива обережно, намагаючись не заганяти її на кордон лінзи - звідти вона легко може потрапити всередину об'єктива. Проводьте видалення акуратно, щоб не подряпати об'єктив, будь-яке необережне рух може залишити на вашому об'єктиві неприємну подряпину. Будьте уважні. Ні в якому разі не потрібно дути на об'єктив. Шанс, що після такого продування на об'єктиві не залишиться крапель, дуже невеликий. Якщо ви все-таки виявили краплю, та ще й засохлу - змочіть ватяну паличку або серветку в спеціальному чистячому розчині (продається в будь-якому фотосалоні) і акуратно витріть пляма, потім візьміть сухий кінець палички і видаліть залишки розчину з лінзи.
3
Придбайте декілька захисних фільтрів для свого об'єктива. Обов'язок будь-якого продавця запропонувати вам такі фільтри під час покупки фотоапарата. Якщо продавець забув про це, запитаєте про наявність в асортименті магазину захисних фільтрів самі. Якщо вас чекає зйомка на природі, в суворих погодних умовах (в дощ, шторм) - захисні фільтри на об'єктив - перше про що потрібно подбати. Навіть якщо фільтр серйозно забрудниться під час зйомки його не шкода буде викинути. І зовсім інша справа, якщо вам доведеться купувати новий об'єктив. Ціна фільтра незрівнянно нижче ціни об'єктива - це очевидно. Так що не ризикуйте, а підстраховувати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xZWEXCdqZqY
Зверніть увагу
Видаляйте бруд і пил, рухаючись від краю лінзи до центру, щоб не загнати пил всередину об'єктива. Ні в якому разі не користуйтеся одеколоном або горілкою для очищення лінз - вони містять ефірні масла, здатні нашкодити лінзі.
Корисна порада
Використовуйте серветки з матеріалів, що не залишають ворсу. Спеціальні чистячі палички (з пензликом на одному кінці і миючим покриттям на іншому) міняйте як мінімум раз на півроку.