Як шити стрейч.

Тканини стрейч міцно влаштувалися і в повсякденному одязі, і в нарядах для урочистих випадків. Такі вироби зручно облягають тіло і легкі в догляді. Щоб одяг з такої тканини довго радувала вас, необхідно знати про деякі тонкощі її шиття.
Вам знадобиться
  • Оверлок, швейна машина, голки, лапки, нитки.
Інструкція
1
Зверніть увагу на напрямок натягу тканини, купуючи тканину стрейч . Вона може розтягуватися на всі боки, а може бути пружною тільки в поздовжньому або поперечному напрямку. Еластичні тканини відрізняються наявністю лайкрові ниток. Після розтягування такий матеріал швидко відновлює свою форму. Тканини стрейч можуть мати в своїй основі оксамит, креп, джинс. З таких матеріалів можна зшити будь-який одяг, яка буде красиво облягати фігуру, дозволяючи спокійно і легко рухатися.
2
Обробіть тканину праскою перед шиттям. Температура нагріву визначається властивостями волокон матеріалу. Наприклад, віскозу, шовк і лайкру не можна сильно нагрівати. А ось бавовна або шерсть з лайкрою можна прасувати навіть через вологу тканину. Обов'язково оцініть, наскільки після обробки праскою зберігається еластичність тканини та її структура. Утюжьте весь матеріал, тому він може дати усадку, втратити форму. В іншому випадку, при розкрої ви викроїте деталі, які при шитті витягнуться, при розтягуванні будуть нерівними і не «сядуть» на фігуру.
3
Акуратно копіюйте лінії швів. Використовуйте закінчився стрижень кулькової ручки або тупу сторону леза ножа, т.к. спеціальне коліщатко з гострими зубцями може зіпсувати тканину.
4
Зверніть увагу на напрямок натягу тканини при розкрої. Наприклад, якщо ви шиєте брюки зі штрипками, то тканина повинна тягнутися в поздовжньому напрямку. Для пошиття звичайних штанів краще використовувати матеріал, який тягнеться в двох напрямках. А ось тканини стрейч з поперечною ниткою ідеальні для пошиття вузьких спідниць і брюк, а також для прилеглих жакетів.
5
Користуйтеся голкою для шиття джерсі або еластика. Вістря таких голок закруглені, що гарантує м'яке проникнення голки в тканину і виключає її розрив. Враховуйте товщину тканини при підборі лапки, розміру голки і ниток. Запам'ятайте найголовніше - не тягніть тканину, коли шиєте!
6
Використовуйте еластичні шви. Найкраще скористатися оверлоком, відповідно з доданими інструкціями. На звичайній швейній машині часто використовують зигзагоподібний шов. При цьому необхідно встановити не дуже тугий натяг ниток. Зараз випускаються швейні машини зі спеціальними еластичними швами для тканин стрейч . Майте на увазі, що шви, виконані подвійною голкою, також збережуть еластичність, якщо ви прострочіть їх по лицьовій стороні виробу.