Як фотографувати портрет. Як фотографувати на дзеркалку портрет.

Портрет у фотографії - це класичне фото, звичайно з нечітким фоном і без глибокого сюжету, на якому зображений чоловік, найчастіше - обличчя або верхня частина тіла (бюст), рідше - в повний зріст. Вдало фотографувати портрет можна як на дзеркальну професійну камеру, так і цифрову фотокамеру.
Інструкція
1
Технічні навички при створенні портрета грають не найважливішу роль. Якщо ви вже прочитали хоча б пару статей про те, під яким кутом і в якому ракурсі треба знімати людей з певними рисами обличчя, це вже удача. На практиці, хороший портрет може вийти тільки при хорошому польоті фантазії фотографа. У відповідність з дрібними деталями особи, формою голови, кольором шкіри потрібно підібрати фон і освітлення. Згодом можна обробити шкіру, передачу кольору, контрастність і інші параметри в фоторедакторі.
2
Коли з підготовкою все зрозуміло, переходимо до другого кроку - налаштуванні камери. Фотографувати портрет нескладно. Для початку встановіть режим «А» на дзеркальній камері (або «портрет» на цифровику). На дзеркальному фотоапараті відкрийте діафрагму до кінця, виставивши мінімальне значення параметра "f/". Так ви отримаєте розмитий фон. Якщо ви знімаєте тільки обличчя, з відстані не більше 1 метра, на цифровій камері діафрагму замінить режим макрозйомки, який сфокусується на обличчі і розмиє фон.Глубіна різкості залежить від якості матриці апарату, і варто зазначити, що практично жоден цифровик не має такої глибини , як дзеркальні камери, тому різкість ліній доведеться обробляти в графічному редакторі на комп'ютері, якщо ви користуєтеся цифровим фотоапаратом.
3
Нарешті, третій крок - це само запечатление людини на знімку. Корегуйте експозицію, якщо фото здається проясненої або затемненим. У цифрових фотоапаратах змінюйте рівень яскравості. Фотографуючи, дивіться на екран. В цей час вся увага звернена на техніку, а не на модель. Модель повинна бути розслаблена, м'язи обличчя не повинні бути напружені. Якщо людина ніколи не фотографувався в форматі портрета, хороший знімок вийде не відразу, а тільки з 20-30 кадру, коли модель повністю розслабиться - а для цього потрібно зробити відповідну обстановку. Але це вже питання психології.
Корисна порада
Кілька порад по зйомці портрета: 1. Гарне освітлення - хороший портрет. Живе настрій передають світлі приміщення, а не чёрние.2. При фотографуванні проти сонця вимикайте спалах.