Як вибрати гідрокостюм.

Пройшли ті часи, коли подивитися на красенів в гідрокостюмах , керуючих дошками з вітрилом, можливо було лише по телевізору. Навіть не в дошці справа була, а в гідрокостюмі, який в радянські часи купити було занадто складно. Зараз величезний вибір гідрокостюмів для різних видів спорту та водного відпочинку. Тому нерідко постає інше питання: як правильно вибрати гідрокостюм?
Інструкція
1
Визначтеся з тим, для чого саме вам потрібен гідрокостюм: підводного плавання (дайвінгу), підводного полювання, серфінгу (кайтбордінга, вейкбордінгу) або катання на аквабайку. Це важливо тому, що різні види діяльності мають на увазі і вибір певного типу гідрокостюма.
2
Врахуйте, що для серфінгу (кайтбордінга, вейкбордінгу) бувають гідрокостюми 3-х типів: сухі, напівсухі і мокрі. Сухі - для екстремально холодної води (нижче 10оС). Вони максимально ізолюють шкіру тіла від контакту з водою, захищаючи водночас і від вітру. Це дозволяє залишатися костюму сухим і зсередини і зовні, так як піт виводиться через мікропори мембрани, не пропускаючи воду і всередину, так як ці мікропори вкрай малі. Тепло ж зберігається за рахунок тієї поддевки, що надіта на тіло під гідрокостюм. Напівсухі - для води від 10 до 18оС, зроблені з неопрена товщиною 3, 4 і 5 мм. Зовні зазвичай мається прогумований шар. Всередину вода може потрапити лише через нещільно прилеглі місця манжет на руках і ногах. Мокрі розраховані на температуру води від 18 до 25оС і виготовлені з тонкого (2 або 3 мм) неопрена. Принцип дії такий: вода просочується через шви, замки-блискавки та створює тонную водяну плівку у тіла, нагріваючись при цьому. Нова вода потрапити туди і витіснити її вже не може. Часто моделі ці з короткими рукавами і штанинами. Краще вибирати моделі з прогумованої гладкою поверхнею, так як випаровується на вітрі вода може сильно охолодити костюм і тіло.
3
Зверніть увагу: для дайвінгу потрібні гідрокостюми дещо інші, адже дайвера вітром їх не обдуває. Він зазвичай проводить у воді близько 1 години (стільки дозволяє балон з повітрям), а потім швидко роздягається на березі і може зігрітися. Костюми для дайвінгу зазвичай товсті і щільні, так як до зносостійкості пред'являються серйозні вимоги. Варто звернути увагу на розташування замку-блискавки. Спереду його легко розстебнути і впустити трохи води для охолодження тіла, а розташований на спині зазвичай буває при комірі-стійці, яка додає тепла, але може створювати відчуття здавленості горла. Капюшон рятує від заливання води за комір, але відстебнути капюшон не можна, тільки зняти - він пришитий. Залежно від температури води вибирають костюм з матеріалу 2 - 7 мм, причому при температурі води нижче 18оС краще гідрокостюм сухого типу. Блискавки і застібки хай мають гумову підкладку для меншого протікання води.
4
Знайте, що для підводного полювання потрібен гідрокостюм інший, ніж два зазначених вище виду. Спеціальний неопрен Ямамото еластичний і м'який. Він може бути покритий нейлоном, але краще костюм без нейлону для кращого ковзання у воді, адже підводний мисливець розраховує тільки на обсяг і тренованість своїх легких, тому економія енергії для руху під водою важлива. Краще костюми з відкритою порою, який присмоктується до тіла, створюючи ефект другої шкіри і зберігаючи тепло. Добре, якщо у гідрокостюма є обтюратори (щільні підгонки на зап'ястях і щиколотках для відсутності можливості для проникнення всередину костюма води). Такі костюми можна надіти тільки за допомогою розведеного у воді шампуню, але при тренуванні цьому можна швидко навчитися. Чим товщі гідрокостюм - від 2 мм (в тепле літо) до 11 мм (коли можна плавати в помірних широтах навіть в листопаді) - тим вище його позитивна плавучість і потрібно брати більше свинцю для занурення. Мокрі костюми менше сковують рухи.
5
Для всіх гідрокостюмів однакові такі вимоги: - чим вище товщина в мм, тим тепліше костюм; - Обраний гідрокостюм повинен "сидіти" на тілі як друга шкіра - щільно, але не сковувати рухів (для цього при виборі приміряйте кілька моделей не тільки свого розміру, а й трохи більшого і трохи меншого для правильного розуміння своїх відчуттів) .- присядьте в надітому костюмі, зведіть руки за спиною, схрестіть їх на грудях, нагніться - вам повинно бути зручно. Костюм не повинен ніде натирати. - Не "купуйтеся» тільки на популярність виробника і розкручений бренд - у вас своя, відмінна від усіх інших фігура, а значить, їх стандарти можуть вам не підійти. - Краще вибирати гідрокостюм з усилениями-накладками на колінах, ліктях, грудях, адже при вскарабківаніі на дошку, в човен або мостки можна отримати звичайні в таких випадках потертості незахищеній поверхні костюма.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JbeWZuJpHzk
Зверніть увагу
За допомогою гідрокостюма можна не тільки зігрітися, але й запросто перегрітися! Тому, перед тим, як купити гідрокостюм, потрібно визначитися при якій температурі води Ви будете ним користуватися? Якщо з температурою все зрозуміло, то вибрати товщину гідрокостюма можна за усередненими сформованим значенням
Корисна порада
Як вибрати гідрокостюм для дайвінгу, на що звернути особливу увагу? Раніше купити гідрокостюм було досить просто. Ви просто говорили: "У вас є костюм мого розміру?" Але оскільки ми живемо в 21 столітті, вибирати гідрокостюм для дайвінгу стало складніше. Ось кілька питань, які Ви повинні прояснити до того, як відправитися в найближчий дайвінг магазин, щоб сповити себе в неопрен дайвінг гідрокостюма.