Як закріпити гойдалки.

В останні роки ставлення господарів до своїх заміських ділянках почало поступово змінюватися. Все частіше крім традиційних овочевих грядок і плодово-ягідних рослин на дачних ділянках можна побачити газони, альтанки, мангали і, звичайно, гойдалки . Зробити і закріпити гойдалки на заміській ділянці цілком можливо самостійно.
Вам знадобиться
  • - саморізи;
  • - шуруповерт;
  • - два гака з загнутими кінцями;
  • - синтетичні троси;
  • - антисептик ;
  • - металеві куточки;
  • - брус;
  • - дошка
Інструкція
1
Ретельно обробіть всі дерев'яні деталі і покрийте їх спеціальним антисептиком.
2
Зберіть нижню раму несучої опори гойдалок. Розмір рами залежить від розміру сидіння. Слід врахувати, що розмір рами повинен бути більше розміру сидіння на 50-60 см. Скріпіть бруси за допомогою металевих куточків.
3
Прикріпіть до рами бруси-стовпи таким чином, щоб вони утворювали дві букви «А». З'єднайте верхівки трикутників горизонтальній поперечиною.
4
Зберіть сидіння гойдалок. Для цього зберіть дві рамки з бруса - одна для сидіння, інша для спинки. Прикрутіть до рамкам дошки за допомогою саморізів і шуруповерта. З'єднайте спинку і сидіння за допомогою металевих куточків. Для того щоб сидіти на гойдалках було комфортно, кут між сидінням і спинкою гойдалок повинен бути більше 90 градусів. Просвердлите два поздовжніх прорізи під сидінням гойдалок для кріплення троса.
5
Вирийте ями під стійки гойдалок. Обробіть стійки бітумом для запобігання гниття. Стійки необхідно поглибити в землю приблизно на 90 см. Покладіть в яму камені і ретельно утрамбуйте. Якщо грунт на ділянці піщана - рекомендується додатково підсилити стійки підпорами. Підпірки необхідно урізати в стійки, закріпити саморізами і поглибити в землю приблизно на 50 см.
6
Просвердлите отвори під крюки в поперечині гойдалок. Отвори необхідно просвердлити строго прямовисно. Загорніть вгвинчуються гаки в отвори за допомогою гайкового ключа або викрутки.
7
Пропустіть трос через прорізи сидіння. Для запобігання зісковзування рекомендується набити додаткові планки з боків прорізів.
8
Навісьте трос на гаки за допомогою петель з коушами. Для цього зробіть навколо коуша петлю з кінцем 20 см і міцно прив'яжіть його за допомогою мідного дроту до основного тросу. Обмотайте місце з'єднання ізоляційною стрічкою.
Корисна порада
Для виготовлення гойдалок рекомендується використовувати якісні, не гнилі бруси і колоди.