Як поміняти каналізаційні труби.

Повноцінний ремонт квартири практично ніколи не обходиться без заміни труб. Самостійна заміна каналізаційних труб - процес досить брудний і трудомісткий. Але якщо у вас є бажання і впевненість у своїх силах - поміняти каналізаційні труби цілком можливо своїми руками.
Вам знадобиться
 • - зубило;
 • - болгарка;
 • - перфоратор;
 • - молоток;
 • - викрутки;
 • - розвідні ключі;
 • - пассатижи;
 • - силіконовий герметик
Інструкція
1
Проведіть розрахунок необхідних матеріалів. Для цього підрахуйте кількість точок водозабору і накресліть схему майбутньої каналізації. Визначте необхідну довжину і діаметр труб. Підрахуйте необхідну кількість манжет.
2
Демонтуйте стару каналізаціюОсвободіте робочий простір - видаліть з ванної кімнати пральну машину, демонтуйте раковину, біде. Перекрийте воду. Від'єднайте шланг подачі води від зливного бачка унітазу за допомогою розвідного ключа. Зніміть унітаз. Почніть демонтаж каналізації з труб, що знаходяться на віддалі від стояка. Ці труби можна просто розбити з допомогою молотка. Акуратно видаліть труби , що знаходяться поруч зі стояком. Для цього відріжте старі труби за допомогою болгарки. Різати труби необхідно на відстані 10-15 см від розтруба. Постарайтеся акуратно розгойдати і витягнути залишився кінець труби з розтруба трійника, розрізає в стояк. Слід врахувати, що пошкодження розтруба трійника може призвести до найсерйозніших наслідків. Якщо вийняти трубу не вдається - акуратно зробіть надрізи на ній за допомогою болгарки. Вийміть трубу за допомогою зубила і молотка. Ретельно очистіть розтруб від бруду і залишків розчину.
3
Проведіть монтаж нових каналізаційних трубВставьте в розтруб трійника гумову манжету і промажте з'єднання герметиком. Першою водозабірної точкою, як правило, вважається унітаз. Перед тим, як вставити одну трубу в іншу рекомендується промазати місця з'єднання герметиком. Кріпити каналізаційні труби слід біля кожного стику. Слідкуйте за тим, щоб в місцях стику труб не було переломів. Змонтуйте каналізаційні труби аналогічним чином у всіх точок водозабору. При монтажі каналізаційних труб ухил у бік стояка повинен бути не менше п'яти градусів. Вставте манжети потрібного діаметру під всі гофри. Слід врахувати, що різати каналізаційні труби категорично не рекомендується.
Корисна порада
При закупівлі матеріалів, необхідних для заміни каналізаційних труб, рекомендується купувати труби і комплектуючі одного виробника.
Застарілі чавунні каналізаційні труби підлягають заміні через їх громіздкість та численних відкладень на внутрішніх стінках. Поміняти каналізаційний стояк у квартирі можна своїми руками і за досить короткий термін.
Вам знадобиться
 • - труба ПВХ діаметром 110 мм;
 • - два адаптера-переходу з ПВХ труби на чавунну;
 • - муфта-компенсатор;
 • - набір фітингів для дренажної труби;
 • - перфоратор, УШМ, слюсарний інструмент.
Інструкція
1
У першу чергу потрібно узгодити роботи з сусідами по стояку. З мешканцями квартир, розташованих зверху і знизу від тієї, де планується міняти каналізаційний стояк, слід домовитися про проведення ремонтних робіт. У ході заміни може з'явитися рясне кількість сміття, пилу і бруду, а значить, прибирання в сусідському помешканні доведеться виконувати своїми руками. У квартирах, розташованих вище по стояку, під час ремонтних робіт не повинна використовуватися каналізація. Якщо не вдається зустрітися з сусідами зверху, можна перекрити водопровідний стояк за день до проведення заміни.
2
Підготовку місця робіт краще провести за день до заміни стояка. Перше, що потрібно забезпечити - вільний прохід труби через стельові перекриття. Для цього буде потрібно зробити виїмку цементно-піщаного розчину, яким був замурований зазор між тілом перекриття і трубою. Щоб уникнути масштабних руйнувань, краще зробити свердлом кілька отворів по периметру труби, обмеживши таким чином розмір майбутнього отвору.
3
Демонтаж чавунної труби потрібно починати з самого ранку. За допомогою УШМ і відрізного диска по металу треба вирізати ділянку труби завдовжки 40-50 сантиметрів в сусідській квартирі зверху на відстані близько метра від підлоги. Після цього труба розпилюється навпіл у власній квартирі і верхній сегмент старого стояка видаляється. У сусідській квартирі знизу потрібно відрізати трубу на відстані близько метра від стелі і видалити другий сегмент. Мається на увазі, що на момент заміни стояка в квартирі вже вилучені всі старі відгалуження дренажного каналу. Стики труб потрібно очистити від фарби і нальоту, після чого можна приступати до монтажу нової труби.
4
Установку нового стояка проводять знизу вгору. Для цього на нижній стик чавунної труби надягають адаптер-перехід, до якого приєднується відрізок труби певного розміру. В розтруб труби вводиться фітінг-розгалужувач, який повинен виявитися на рівні підлоги квартири, в якій стояк міняють. В розтруб фітинга потрібно вставити ще один відрізок труби, кінець якої повинен виявитися на рівні, прийнятному для установки другого разветвителя в квартирі сусідів зверху. До фітинги потрібно приєднати ще один відрізок труби, кінець якого повинен не діставати до верхнього зрізу чавунного стояка на 35-40 сантиметрів. На чавунну трубу потрібно надягти адаптер-перехід і з'єднати його з новим стояком допомогою муфти-компенсатора. Після того як новий стояк змонтований, можна закладати отвори в міжповерхових перекриттях.
Зверніть увагу
Щоб уникнути обвалення штукатурки в нижній квартирі, краще починати демонтаж закладення отвори з поверхні стелі у сусідів знизу. Також важливо контролювати наявність гумових ущільнювачів в розтрубах при складанні дренажного каналу.
Корисна порада
Труби та фітинги набагато легше з'єднувати, змастивши торці і гумки ущільнювачів силіконовим герметиком або рідким милом.