Як подолати страх спілкування.

Страх спілкування - проблема досить поширена. Багато людей відчувають сором у ситуаціях, коли потрібно підійди до незнайомої людини і зав'язати розмову. Подолати цей стан можна тільки досвідченим шляхом - щодня тренуючись і експериментуючи.
Інструкція
1
Насамперед, культивуйте в своїй свідомості думку про те, що страх спілкування - це комплекс, від якого потрібно неодмінно позбавлятися. Всі доводи про те, що скромність прикрашає людину, не мають під собою практичної корисності. Точніше не варто плутати скромність з сором'язливістю. Саме останнє заважає людині домогтися дуже багато чого в житті.
2
Невпевненість у собі - постійний супутник страху спілкування . Боротьба з двома проблемами одночасно навряд чи буде успішною, тому на час просто забудьте про те, що ви недосконалі. Ніколи не намагайтеся прочитати думки та емоції співрозмовника, не прокручивайте в голові уявлення про те, як погано він про вас зараз думає. Забудьте про те, як ви виглядаєте, у що одягнені - заглибитися в тему розмови.
3
Радикальні методи боротьби зі страхом спілкування підходять далеко не всім. Але можна спробувати обрати професію, де доводиться довго і багато спілкуватися з різними людьми. Запишіться на курси вивчення іноземної мови, на танці, в спортивний клуб - вам просто доведеться спілкуватися з новими людьми, а в таких умовах ви скоро забудете про ваші страхи.
4
Збільшуйте ступінь своєї комунікабельності. Багатьом не вистачає часу для повноцінного спілкування - сім'я, робота, навчання, діти. Використовуйте будь-який шанс поговорити - спілкуйтеся з сусідами в ліфті, консультуйтеся з продавцем (навіть якщо ви не потребуєте поради). Заодно ви придбаєте необхідне тренування і трохи розважитеся.
5
Ніколи не зводите проблему спілкування в ранг вселенської катастрофи. Насправді ви не втратите свої капітали, роботу або професійні навички, тому не приділяйте підвищеної уваги дрібницям. Позбавляйтеся від замкнутості поступово, граючи - почніть знайомитися в громадському транспорті, звертайтеся до людей з проханням про допомогу і т.д. Поступово ви помітите, що спілкуватися не так вже й страшно, а процес протікає природно і непомітно. Підходячи до когось з метою завести розмову, пам'ятайте, що співрозмовник така ж людина зі своїми слабкостями і страхами, тому не треба його боятися.
Незважаючи на те, що за своєю природою людина - істота соціальна і спілкування з собі подібними йому життєво необхідно, часто саме контакти зі своїм оточенням стають для індивіда джерелом проблем і болісних переживань. У психології подібне явище відоме як страх спілкування . Проблеми, породжувані їм, можуть серйозно ускладнити життя людини, перешкодивши зробити успішну кар'єру або налагодити особисті стосунки. Тому питання про те, як побороти страх спілкування , давно перейшов із розряду наукових досліджень в сферу повсякденної дійсності.
Інструкція
1
Дуже часто страх спілкування виникає через невміння розуміти емоції і поведінку людей. Людина не може зрозуміти зворотної реакції на свої дії, не чує оточуючих, не вміє правильно розпізнати і оцінити їхні почуття. В результаті через численні непорозумінь і недорозуміння накопичується образа, гіркота, досада на людей. У кінцевому підсумку все це виливається в небажання будь-яких контактів зі страху знову пережити неприємні емоції.
2
Другий поширеною причиною страху спілкування є тотальна невпевненість у собі, страх зробити помилку і викликати незадоволення оточуючих. Часто сама система виховання формує подібне ставлення, коли від дитини в першу чергу вимагають беззаперечної покори, не вникаючи в його власні переживання. Маленька людина дуже швидко приходить до висновку, що краще взагалі ухилитися від контакту, ніж ризикувати нарватися на покарання або критику. У дорослому віці такі дитячі проблеми дуже серйозно заважають налагоджувати нормальні професійні й особистісні відносини: людина просто не знає як себе правильно поводити, щоб отримати бажаний результат.
3
Подолати страх спілкування і навчитися нарешті успішно взаємодіяти з оточуючими можна двома шляхами. По-перше, можна вдатися до допомоги професійних психологів. На жаль, цей шлях, незважаючи на свою ефективність, далеко не завжди доступний. Або в межах досяжності просто немає кваліфікованого психолога, або немає коштів на оплату його послуг. В цьому випадку залишається тільки варіант самостійного подолання страху спілкування .
4
Перше, що потрібно засвоїти - це необхідність постійної практики. Не можна подолати свої психологічні проблеми у спілкуванні тільки шляхом читання спеціальної літератури. Щоб навчитися спокійно спілкуватися і відстоювати свою думку, потрібно починати спілкуватися. Важливо зрозуміти, що впевненість в собі і спокій при спілкуванні безпосередньо залежать від кількості придбаного практичного досвіду. Так само важливо пам'ятати, що позитивні зміни відбудуться не за один день, доведеться набратися терпіння.
5
Перша вправа, яке необхідно освоїти, - це перенесення уваги з своїх переживань на сам процес спілкування . Замість того щоб думати про те, яке враження ви робите на співрозмовника, спробуйте зосередитися на самому співрозмовникові, зацікавитися ім. Існує цікава залежність: чим менше ви концентріруетесь на те, яке враження справляєте на людей, їм краще воно буде. Природність і безпосередність - це запорука успішного спілкування у багатьох ситуаціях. Піймавши відчуття легкості при бесіді з однією людиною, спробуйте відтворити його при контактах з іншими, навіть незнайомими вам людьми. Поступово практика зробить свою справу і ви придбаєте безцінний досвід успішного спілкування з оточуючими.