Як захистити себе від кліщів.

Кліщі небезпечні не тим, що можуть присмоктатися до людини і доставити неприємні відчуття, а тим, що є переносниками цілого ряду серйозних захворювань, в тому числі смертельно небезпечного кліщового енцефаліту. Перед подорожжю в парк, ліс і на занедбану, зарослу травою дачу необхідно вжити заходів обережності, щоб захистити себе від укусу.
Інструкція
1
Вирушаючи в місця, де мешкають кліщі, правильно підберіть одяг, вона повинна бути максимально закритою. Надіньте штани і куртку з манжетами-гумками на рукавах. Виберіть високі черевики, в які можна заправити штанини брюк. Не надягайте світлу і строкатий одяг, перша притягує кліщів , на другий їх погано видно. Носіть головний убір, що закриває область за вухами, або капюшон куртки.
2
Обробіть одяг спеціальними засобами захисту від кліщів . Вони діляться на акарицидні (вбивають комах), інсектицидно-репелентні (відлякують і вбивають), репеллентние (відлякують). Розкладіть одяг на рівній поверхні, розпорошите обраний аерозоль на неї. Область манжет, коміра і щиколоток на колошах обробіть по колу особливо ретельно. Перед вибором засобу уважно вивчіть інструкцію і протипоказання, деякі засоби не можна наносити безпосередньо на шкірні покриви людини. Не забувайте повторно обробляти одяг у міру вивітрювання захисного засобу і після дощу.
3
Оглядайте відкриту поверхню тіла кожні півгодини, це дозволить вчасно помітити кліщів , які не встигли присмоктатися. Будинки повністю роздягніться і огляньте тіло. Особливу увагу приділіть шкірних покривів за вухами, зоні росту волосся, області пахв і паху, ліктьовим суглобам і колінним згинах. Прийміть душ, вимийте волосся. Одяг витрусити у ванній, виперіть, взуття уважно огляньте. Якщо на природі з вами була тварина (собака), огляньте його теж, воно могло принести кровосисних на шерсті.
4
Якщо ви часто буваєте в місцях проживання заражених кліщів , зробіть щеплення від кліщового енцефаліту. Для цього зверніться до терапевта, він направить вас на вакцинацію. Пройдіть повний курс, що складається з трьох доз, він забезпечить імунітет протягом трьох років.
Величезна кількість людей вмирає від укусу отруйних змій. Найчастіше це відбувається, коли це плазун намагаються вбити. Тому, зустрівши зі змією, не потрібно проявляти агресії. У більшості випадків вона сама дуже скоро уползет.
Вам знадобиться
  • Одяг і взуття з щільного матеріалу.
Інструкція
1
Одягайтеся правильно. Якщо є небезпека бути покусаним, то обов'язково надягайте брюки з щільної тканини і високе взуття з натуральної шкіри. Якщо змія навіть нападе на вас, їй буде набагато складніше нанести вам травму. Вона просто не зможе прокусити грубу тканину. Також захистіть обличчя і руки, якщо є можливість нападу з дерева. Можна надіти крислатий капелюх і светр, це хоч частково, але захистить вас.
2
Чи не пересувайтеся в темряві. Ніч - це час, при якому змії найбільш активні. Звичайно, це не означає, що вона не зможе вкусити вас днем. Намагайтеся після заходу сонця перебувати в закритому приміщенні, в яке змії буде важко потрапити.
3
Обов'язково оглядайте все навколо. Чи не суньте руки в нори або під колоди, обов'язково дивіться під ноги, коли йдете. Якщо ви не хочете бути укушеним змією - проявляйте обережність. Це найголовніше правило. Змії рідко нападають першими. Вони проявляють агресію тільки в тому випадку, якщо їх життю загрожує небезпека. Наприклад, коли на неї наступають. Ніколи не беріть змію в руки, навіть якщо вона здалася вам мертвою. Можливо, вона хвора і їй складно пересуватися. Але на останній укус її сил може вистачити.
4
Замріть, якщо побачили це плазун поруч. Кілька секунд зберігайте нерухомість, потім дуже обережно і повільно йдіть, не повертаючись до змії спиною. Можливо, вона вас не помітить або вирішить, що ви не уявляєте небезпеки. Не робіть різких рухів, вони реагують на них. Завжди зберігайте спокій, щоб не розлютити змію.
5
Дізнайтеся, які види змій живуть в тій місцевості, де ви знаходитесь. Знання їх звичок і улюблених місць знаходження може вберегти вас від небажаної зустрічі. Обов'язково дізнайтеся, як вони виглядають і які звуки видають, щоб побачити і почути небезпека здалеку. Постарайтеся отримати якомога більше інформації. Вона допоможе вам уникнути укусу.