Як витягти скалку.

Витягнути скалку не завжди просто, при неправильних діях може скластися зворотна ситуація - вона піде ще глибше в тіло. А вже якщо якусь тріску або колючку треба витягнути у дитини, то й зовсім можна розгубитися. У цій справі теж потрібні холоднокровність, знання деяких елементарних речей і практика.
Інструкція
1
Огляньте місце, куди увійшла заноза. Якщо її кінчик виявляється над поверхнею шкіри, можна спробувати витягнути її зразу. Для цього найзручніше використовувати щипчики або пінцет. Найзручніший для цієї мети інструмент - щипчики з плоским кінчиком, такими зазвичай укомплектовуються косметичні набори, але можна скористатися і медичним пінцетом.
2
Попередньо змастіть ранку якимось антисептиком, наприклад, спиртом або перекисом водню. Продезінфікуйте спиртом також свої руки та інструмент. Після цього зачепите кінчик занози пінцетом або щипцями. Щоб вона не зламалася і якась її частина не залишилася всередині, намагайтеся не тягнути скалку різко і рухайте її до себе під таким же кутом, під яким вона потрапила в тіло.
3
Якщо скалка увійшла глибоко і її погано видно, або вам не вдалося витягнути її всю, то найкраще це місце попарити. Приготуйте ванночку з гарячої води, додайте в неї мильний розчин і занурюйте туди постраждалу кінцівку хвилин на п'ять кілька разів. Заноза може вийти сама. Але навіть якщо вона залишиться на місці, ви, по крайней мере, згодом не будете мати в цьому місці нариву.
4
При бажанні скористайтеся один з ефективних народних методів вилучення занози. Місце, куди встромилася заноза, густо змастіть дьогтем, а хвилин через 15 або 20 після цього, коли скалка показується зовні, захопіть її щипчиками і потягніть. Якщо дьогтю у вас немає або ж такий метод викликає деяке збентеження, скористайтеся іншим поширеним способом - прикладіть до місця входу занози шматочок аркуша алое і зафіксуйте його. Через деякий час шкіра розм'якшується і скалку вдасться витягти.
5
У багатьох випадках для витягування скалок зручно користуватися голкою, особливо якщо заноза увійшла під кутом до поверхні шкіри. Чистої голкою трохи вскойте шкіру, а потім, рухаючи голку плазом по поверхні, постаратися направити скалку до виходу. Глибоко колупати рану небажано, щоб не поранитися більше або не занести інфекцію.
6
Після того, як ви видалите скалку , знову обробіть ранку антисептиком: розчином марганцівки, фурациліну, перекисом, зеленкою, йодом і т.д. Якщо ранка велика, ізолюйте її від можливого забруднення пластиром або пов'язкою.
7
Якщо вам все-таки не вдалося витягнути скалку або в цьому місці почалося нагноєння, не відкладайте візит до лікаря.