Як зняти двигун.

Автолюбитель, що стикається з необхідністю зняти двигун, повинен заздалегідь подбати про вибір відповідного робочого місця. Справа в тому, що для здійснення цієї операції вам знадобиться блокова рама або лебідка (при цьому вантажопідйомність обладнання повинна перекривати загальна вага силового агрегату).

Особливу увагу слід приділити техніці безпеки - травми, які можна отримати в процесі зняття двигуна, часом бувають досить серйозними. Якщо ви збираєтеся знімати силовий агрегат вперше, постарайтеся робити це не самостійно - попросіть кого-небудь вам асистувати. Повірте, така допомога не буде зайвою.

Крім лебідки необхідно запастися домкратом, міцними підпорами для фіксації автомобіля після підйому і платформою з колесами, яка знадобиться вам для переміщення двигуна після його вилучення. Автомобіль необхідно буде підняти за допомогою тележечного домкрата і надійно зафіксувати в піднятому стані. Зняти двигун можна за допомогою комплекту торцевих змінних головок і гайкових ключів. Дуже часто в процесі зняття двигуна частина палива та інших рідин випливає, тому не забудьте попередньо запастися великою кількістю дрантя і пляшкою розчинника. Оскільки двигун аж ніяк не є легким агрегатом, знімаючи його, постарайтеся координувати дії вашого асистента, щоб рівномірно розподілити вагу пристрою, і акуратно укладіть двигун на платформу.

І зняття, і установка двигуна потребує максимальної обережності. І не забудьте перед тим, як починати знімати двигун, ретельно очистити весь моторний відсік автомобіля - це допоможе вам зберегти всі робочі інструменти в нормальному, чистому стані. Зазвичай двигун знімають з автомобіля з метою проведення його загального або капітального ремонту. Тому в більшості випадків така операція виконується співробітниками СТО. Людина, яка має відповідного досвіду або спеціальної підготовки, може зіткнутися з неприємними, а часом і небезпечними наслідками даної процедури. Тому братися за зняття двигуна можна тільки в тому випадку, якщо ви маєте в своєму розпорядженні усім необхідним арсеналом робочих інструментів і впевнені в своїх силах.