Як розрахувати транзистор.

В даний час транзистори широко використовуються в імпульсних пристроях радіотехніки, виконуючи при цьому роль електронного ключа. Тому розрахунок транзистора є однією з першорядних завдань при проектуванні імпульсних пристроїв.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - довідник по транзисторах біполярним низькочастотним середньої та великої потужності;
  • - вихідні дані для розрахунку;
  • - методичні рекомендації з формулами для розрахунку транзистора.
Інструкція
1
Розрахуйте динамічні втрати транзистора. Цей показник включає в себе величину втрат при включенні, а також виключенні транзистора. Динамічні втрати виникають через те, що між емітером Скб і колектор є невелика ємність, яка перешкоджає моментального переходу транзистора з одного стану в інший і утримує його в лінійному положенні.
2
Розрахуйте потужність, споживану від джерела енергії, за формулою: Рвх = Р вих/?, в якій Рвих - показник потужності, переданої в навантаження, а? - ККД стабілізатора. Виконуючи розрахунки, зверніть увагу на той факт, що гарні перетворювачі мають ККД 95-97%.
3
Скориставшись довідником по біполярним транзисторам, визначте максимальна вихідна напруга. Пам'ятайте, що в обратноходових преобразователях показник напруги на колекторі буде вище показника напруги живлення. Зважаючи на це для визначення максимальної напруги на колекторі помножте показник максимальної напруги амплитудного мережевого живлення на два.
4
Розрахуйте статичні втрати. Вони будуть рівні інтегралу твори ефективної сили струму і напрузі падіння на транзисторі.
5
Визначте показник опору резистора за формулою: Pст = Iке (еф) * Uкенас, котра враховує напруга управління, коефіцієнт посилення, а також величину ефективного струму.
6
Розрахуйте динамічні втрати, враховуючи той факт, що швидкість закривання і відкривання транзистора обмежена ємністю колектора. Напруга на колекторі породжує в базі струм: його спрямованість протилежна току управління, зважаючи на це він перешкоджає можливості миттєвого перемикання транзистора з одного стану в інший.
7
Знайдіть час вимикання транзистора за формулою: t (викл) = U * C/I. Іншими словами, ця формула дозволяє визначити швидкість закривання транзистора за умови, що струм через ємність колектора підтримує транзистор в провідному стані.
8
Визначте гранично допустиму температуру нагрівання корпусу транзистора. Розрахунок здійснюється за формулою: Ткр = Тср + Рсумм * (Rt (кр-к) + Rt (к-рад) + Rt (рад-ср)), де ТСР - показник температури навколишнього середовища, Рсумм - сумарна потужність транзистора, Rt ( рад-ср) - тепловий опір радіатор-повітря, Rt (кр-к) - тепловий опір кристал-корпус транзистора і Rt (к-рад) - тепловий опір корпус-радіатор.
Зверніть увагу
До результатів розрахунку підходите обережно, оскільки використовувані формули можуть мати кілька інтерпретацій.
Корисна порада
Перш ніж приступати до розрахунків, уважно вивчіть методичні рекомендації: в них міститься багато цінних порад.