Як вирішувати завдання з географії. Завдання з географії з рішенням.

Завдання по географії вимагають не тільки вміння користуватися картами або статистичними даними, але і застосування знань з інших областей науки. Підійдіть до цього процесу творчо, і рішення задач принесе вам задоволення.
Інструкція
1
Використовуйте карти і глобус. З їх допомогою ви знайдете зв'язок між об'єктами, про які йдеться в задачі. Наприклад, у питанні «що географічно об'єднує місто Ярославль і найвищу гору Африки?» Є дві точки, одна з яких відома. Згадайте, що найвища гора Африки - Кіліманджаро. Знайдіть на глобусі обидва об'єкти. Переконайтеся, що вони знаходяться на одному меридіані. Це і буде відповідь.
2
Застосовуйте свої знання про часові пояси, завдання, пов'язані з різницею в часі дуже поширені. Приклад: «Перед сном в 10 вечора Ваня з Москви вирішив зателефонувати бабусі, яка живе в місті-порту на Далекому Сході, бабуся побурчати і поклала трубку. Що Ваня зробив не так? ». Згадайте, що на Далекому Сході є місто-порт Владивосток, в якому різниця в часі з Москвою становить 7 годин. Додайте до 10 години вечора 7. Виходить, що Ваня подзвонив бабусі, коли в її місті було 5 ранку.
3
Користуйтеся додатковими матеріалами, наприклад, картами течій. Вони допоможуть у вирішенні завдань, пов'язаних з проживанням птахів і тварин. Пам'ятайте, флора і фауна багатшими в тих районах морського океану, де пролягають теплі морські течії. Також застосовуйте карти літосферних плит, з їх допомогою вирішуйте завдання, що стосуються вулканів, гір.
4
Підключайте знання в інших областях для вирішення завдань по географії в 9 класі і старше. Використовуйте статистичні дані про довжину річок, висоті водоспадів і гір. Для побудови маршрутів або в роботі над топографічними завданнями застосовуйте навички, отримані в процесі вивчення геометрії. Пам'ятайте, що багато завдань ви можете вирішити, якщо крім географічної карти уважно вивчіть карту залізниць, адміністративний поділ суб'єктів країни.
5
Для вирішення завдань, що стосуються припливів і відливів, використовуйте знання про вплив місяця на це явище.
Рішучість - один із проявів волі. Вона одночасно здатна дисциплінувати людини і дозволяти здійснювати безрозсудні на перший погляд вчинки. Однак не всі готові одним або декількома прийнятими рішеннями перевернути своє життя.
Інструкція
1
Ніхто не народжується з цією якістю. Його доводиться виховувати в собі або в силу вимушених обставин, або в цілях тренування волі для можливих сюрпризів, які піднесе життя в майбутньому. Прийнявши рішення, людина сильної волі наполегливо йде і доходить до фінішу, а невпевнена у собі людина буде виправдовувати невдачі зовнішніми обставинами.
2
Дійсно, обставини грають серйозну роль в нашому житті. Часто вони здатні вибити людину з колії (хвороби, смерть близьких, вимушений переїзд, військові дії, банкрутство). Однак зациклюватися на думках про можливе нещастя не варто. Важливо зрозуміти, що у людини всього одне життя. Багато це чи мало, не знає ніхто. Але саме в ваших силах зробити її максимально насиченою.
3
Якщо ви звикли зважувати всі «за» і «проти», подовгу роздумувати над прийняттям рішення, насилу йдете на ризик, то, швидше за все, вас зіб'ють зі шляху зовнішні фактори або вам самим набридне ваша мета. Вона повинна бути заповітної. І її формулювання звучить не «речі, а чому б і не немає», а «все вийде».
4
Хочете взяти авантюрне рішення, але переживаєте, що воно поставить на кін усе ваше життя? Подумайте всерйоз: що ця ідея означає для вас? Чи є одна справжньою метою або звичайним бажанням? Вмійте розрізняти ці поняття. Мета завжди продумана, підкріплена масою необхідної інформації, вдень і вночі вона непорушно стоїть у свідомості, і ніщо не може похитнути вашу рішучість її досягти. Бажання ж є туманним серпанком, таким собі подарунком, який звідки не візьмись повинен впасти на вас з неба.
5
Прийнявши рішення, дійте. Як правило, складність виникає через внутрішнього голосу, який нашіптує: «Не вийде». Боятися природно. Немає жодного розсудливої людини, незалежно від її соціального статусу і розміру гаманця, у якого б не трусилися коліна на шляху до своєї «божевільною» ідеї. До речі, всі великі люди перед тим, як прийняти рішення, чітко усвідомлювали, що довгий шлях починається з одного кроку, що з маленького жолудя виростає могутній дуб, і що слона потрібно їсти по частинах. Візьміть до відома і покажіть власний приклад рішучої людини.