Як розрахувати ферму. зварити і розрахувати самому металеві ферми.

Будівельна галузь постійно вдосконалюється. І якщо раніше для зведення будівель використовувався камінь, то в даний час особливу популярність придбали швидкобудуюємі споруди, при будівництві яких використовується легкий міцний і щільний матеріал, наприклад, сталь. Причому найпоширенішими елементами будівельної конструкції є металеві ферми.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - будівельні норми і правила П-23-81 «Сталеві конструкції»;
  • - будівельні норми і правила 2.01.07-85 «Навантаження і впливи» ;
  • - технологічні вимоги.
Інструкція
1
Виберіть статичну схему ферм і визначитеся з обрисом поясів даної конструкції. Вибір того чи іншого обриси ферм обумовлений призначенням споруди, типом покрівлі, а також кутом її ухилу та іншими факторами. Як правило, для будівель цивільного і виробничого призначення використовуються розрізні ферми трапециевидного обриси і з паралельними поясами.
2
Визначте генеральні розміри ферм. За умови, що технологічними вимогами не передбачається чогось іншого, довжину ферм призначають так, щоб сумарна вартість ферм і опор була мінімальною. Іншими словами, при призначенні генеральних розмірів спирайтеся на економічні міркування. При визначенні висоти ферм враховуйте наступні показники: матеріал, що використовується для покриття покрівлі, можливість транспортування конструкції, вимога мінімальної ваги, а також можливість забезпечити заданий кут ухилу поясів.
3
Розрахуйте будівельний підйом, тобто зворотний вигин, який під впливом сильного навантаження погашається - ферми приймають проектне положення. Будівельний підйом розраховується в металевих фермах з прольотом більше 36 метрів і фермах з високоміцної сталі і алюмінієвих сплавів.
4
Визначте розміри панелі: вони повинні відповідати відстані між елементами, які передають навантаження на металеву конструкцію. Пам'ятайте: розміри панелі повинні відповідати куті нахилу розкосу. Для різних конструкцій ферм кут раскоса може відрізнятися. Приміром, якщо решітка трикутна, кут нахилу розкосу дорівнює 45 °, а при розкосу - 35 °.
5
При розрахунку ферм відстань між їх вузлами (за умови, що покриття буде виконано з металевих панелей або величезних залізобетонних плит) вкажіть рівну ширині панелі або (в покриття по прогону) кроку прогону.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XX9ck_Q-A30
Зверніть увагу
Все розрахунки проводите дуже уважно! Щоб уникнути помилок при будівництві зверніться за допомогою до досвідченого фахівця, який вкаже на наявні в розрахунках похибки і допоможе їх виправити.
Корисна порада
Щоб уникнути тривалих і утомливих розрахунків ферм, можете скористатися існуючими типовими проектами стропильних і підкроквяних ферм, що застосовуються в будівлях виробничого і громадського призначення.