Як поміняти лапки. Як в ворде замінити лапки.

Лапки можуть виглядати по-різному. Вони можуть бути у вигляді «ялинок» або у вигляді «лапок», подвійними або одинарними, що відкривають лапки можуть знаходитися зверху, а що закривають - знизу. У будь-якому текстовому редакторі поставити лапки або поміняти їх вид досить просто.
Інструкція
1
Щоб подвійні лапки виглядали як «ялинки» («текст»), переключіться на введення тексту кирилицею. Для цього натисніть клавіші «Alt» і «Shift» або «Ctrl» і «Shift» або клікніть по значку прапора на панелі завдань у правому нижньому куті екрану. Утримуючи клавішу "Shift», натисніть цифру «2» на основній панелі клавіатури.
2
Якщо вам необхідно поміняти подвійні лапки на «лапки» ('' текст ''), переключіться на введення тексту латиницею. Утримуючи клавішу "Shift», натисніть на клавішу «" », вона відповідає клавіші з буквою« Е »в кирилиці.
3
Вставити в текст нестандартні лапки ("текст" або "текст") можна й іншим способом. Поставте курсор в потрібному місці тексту, перейдіть на вкладку «Вставка» і викличте діалогове вікно з розділу «Символи». Для цього натисніть на кнопку «Символ» і виберіть команду «Інші символи», якшо по ній лівою кнопкою миші.
4
У вікні, виберіть потрібний шрифт, в поле «Набір» встановіть значення «Знаки пунктуації», вибравши його з випадаючого меню. Із запропонованого списку символів виберіть ті лапки, які вам більше сподобаються. Натисніть кнопку «Вставити» і закрийте діалогове вікно. Щоб кожен раз не викликати діалогове вікно символів при подальшій роботі з текстом, скопіюйте вставлені символи в буфер обміну і просто вставляйте їх за допомогою миші або поєднанням клавіш «Shift» і «Insert» або «Ctrl» і «V».
5
Щоб поставити одинарні лапки, переключіться на латиницю, утримуючи клавішу "Shift», натисніть на клавішу «'» (буква «Е» кирилицею) - для верхньої лапки. Клавіша «,» (буква «Б» кирилицею) використовується для нижньої лапки.
6
При кириличної розкладці клавіатури натисніть і утримуйте клавішу «Ctrl», а потім - два рази клавішу «Е», щоб поставити одинарну верхню лапку. Для нижньої одинарної лапки двічі натисніть на клавішу «Е», утримуючи клавішу "Ctrl".
7
Якщо вам необхідно замінити всі лапки, що зустрічаються в тексті, на вкладці «Головна» виберіть в розділі «Редагування» команду «Замінити». Відкриється діалогове вікно, в першому полі «Знайти» введіть той вид лапок, який ви хочете виправити. В поле "Замінити на" введіть лапки, які ви б хотіли бачити в тексті. Натисніть кнопку «Замінити все». Виконуйте дану дію окремо для відкривають і закривають лапок.
8
Принцип роботи в редакторі Word нижче версії 2007 років аналогічний описаному, тільки команда «Символ» викликається з меню «Вставка», а «Замінити» - з меню «Правка». В будь-якому іншому редакторі принцип заміни лапок теж не суттєво відрізняється. Щоб замінити лапки в блокноті (наприклад, AkelPad), виберіть у верхньому меню пункт «Знайти» і викличте команду «Замінити». Якщо не зможете ввести з клавіатури лапки виду «ялинки» («текст»), викличте в меню з розділу «Правка» команду «Вставити символ» і виберіть потрібні лапки зі списку або просто скопіюйте їх з іншого документа і вставте в потрібне поле у вікні заміни.
Лапки використовуються для позначення прямої мови, ними оформляються назви фірм та деяких організацій. В першому випадку для заміни лапок потрібно перестановка фрази і додаткова пунктуація.
Інструкція
1
Схема пропозиції з прямою мовою в лапках виглядає так: А: «П» - або так: «П», - а (А - текст автора, П - пряма мова). В першому випадку для зняття лапок потрібно така перестановка пропозиції, щоб вийшла схема: А: - П.Такім чином, двокрапка зберігається, а слова прямої мови переносяться на наступний абзац (рядок). Перед словами ставиться тире. Замість точки можна поставити знак або знак питання, три крапки. Пряма мова починається з великої літери.
2
У другому випадку пряма мова і слова автора пишуться в одному абзаці. Пунктуація виглядає таким чином: - П, - а.Прямая мова починається з нового рядка, перед нею ставиться тире. Після прямої мови ставиться кома і через пропуск тире. Авторський текст пишеться з маленької літери. Замість коми може стояти знак оклику, знак питання, три крапки, але ні в якому разі не крапка. Авторський текст все одно буде писатися з маленької літери.
3
В назвах юридичних та інших організацій, назвах художніх творів і творчих спілок лапки не замінюються і не опускаються.