Як дізнатися ємність акумулятора. Як оживити старий акумулятор.

Ємність акумулятора - це кількість в ньому енергії (заряду Q, електрики). Вимірюється ємність акумулятора або батареї в міліампер на годину або амперах на годину. Так, наприклад, акумулятор, який має ємність 1000 міліампер/год, може забезпечити струм в 1000 міліампер протягом години або струм 100 міліампер протягом 10 годин і т.д. Знаючи напругу U можна без зусиль вирахувати запасену в акумуляторі енергію, достатньо знати формулу: E = Q * U.
Вам знадобиться
  • зарядний усройство, секундомір.
Інструкція
1
Придбайте, візьміть напрокат або позичте спеціальний пристрій для вимірювання ємності акумулятора. Візьміть акумулятор і повністю зарядіть його, а потім розрядите його за допомогою струму (I). Виміряйте час (T), протягом якого відбуватиметься розрядка.
2
Розрахуйте добуток струму, яке і буде ємністю акумулятора. Для цього необхідно взяти силу струму і час і помножити їх (Q = I * T). Хочемо зауважити, що таким же чином можна виміряти ємність абсолютно будь-якого акумулятора, а також звичайної батарейки. Але при цьому слід пам'ятати, що просту батарейку зарядити знову, на відміну від акумулятора, буде вже неможливо.
3
Для того щоб дізнатися ємність акумулятора, можна використовувати й інші методи. Так для вимірювання ємності вказаного пристрою можна використовувати спеціальну схему, що дозволяє розрядити акумулятор через резистор (R). Причому такий розряд здійснюється до напруги приблизно 1Вт. Після цього виміряйте струм розряду за формулою: I = U/R.
4
Для того щоб виміряти час розряду, можна використовувати звичайний годинник, здатні працювати при 1,5 Вт При розряді акумулятора пам'ятайте, що пристрій не повинно бути розряджена повністю, а для цього необхідно використовувати спеціальне тверде реле, наприклад, PVN012. Таке реле дозволяє вчасно відключити акумулятор в той момент, коли напруга знизиться до мінімального рівня. Дозволяється зниження до 1Вт, як уже зазначалося.
5
Підключіть розряджений акумулятор до схеми. Увімкніть схему і встановіть секундомір, включивши годинник. Коли розряд дійде до 1 Вт, реле замкне, а годинник зупиняться.
6
Для того щоб дізнатися, скільки заряду втрачає акумулятор, через приблизно тиждень або два використання, при саморозряд, необхідно виміряти ємність пристрою після повної зарядки і провести такі виміри через ще тиждень або два.
Ємність є одним з основних показників якості акумуляторних батарей, який показує кількість енергії, що міститься в них. В процесі експлуатації ця енергія зменшується. Визначити, скільки ще прослужить батарея, можна кількома способами.
Інструкція
1
Для визначення ємності батареї необхідно придбати спеціальний пристрій або попросити його у своїх знайомих. Далі дійте наступним чином. Повністю зарядіть батарею, а потім, використовуючи струм, розрядите її. Засічіть час, протягом якого відбуватиметься розрядка акумулятора.
2
Проведіть розрахунок, який дозволить вам дізнатися ємність батареї. Силу струму, використану для розрядки акумулятора, помножте на час, витрачений на її повне спустошення. Твір цих двох величин - і є кількість енергії, яке може містити батарея. Майте на увазі, аналогічним чином ви можете визначити ємність абсолютно будь батареї, в тому числі і автомобільного акумулятора і звичайної батарейки.
3
Скористайтеся ще одним способом дізнатися ємність батареї. Але, врахуйте, для цього вам знадобиться спеціальна схема, за допомогою якої можна розрядити батарею через резистор при величині напруги, що не перевищує 1 вольт. Далі розрахуйте силу струму за формулою: I = U/R. Для реєстрації часу розряду використовуйте звичайний секундомір або годинник.
4
Будьте уважні, використовуючи даний спосіб. Постарайтеся, щоб батарея повністю не розрядилася. Щоб уникнути цього використовуйте твердотельное реле, за допомогою якого можна відключити батарею саме в той момент, коли величина напруги знизиться до мінімальної позначки.
5
Одним же з найпростіших способів визначення ємності батареї є інформація про пристрій, зазначена на бирці виробника. Візьміть у руки вашу батарею і ретельно огляньте її поверхню, на якій повинна бути відображена вся необхідна інформація для експлуатації пристрою. У випадку, якщо наклейки немає або вона затерта, виконайте операції, описані вище.