Як повернути гроші за ведення позикового рахунку.

У листопаді 2009 року Вищий арбітражний суд РФ своїм рішенням визнав недійсною комісію за відкриття і ведення позичкового рахунки, що включається до кредитний договір. Ці рахунки необхідні самому банку для відображення операцій по виданих кредитах, і позичальник не зобов'язаний оплачувати дії кредитного установи по їх відкриття та ведення. У зв'язку з цим виникла судова практика повернення позичальниками сплаченої раніше незаконної комісії.
Інструкція
1
Зверніться в банк із заявою про повернення комісії, в якому детально опишіть ситуацію і зробіть акцент на своїх вимогах. Обгрунтуйте їх такими нормативно-правовими актами, як Положення Центробанку від 31 серпня 1998 року № 54-П, глави 42 і 45 ЦК РФ, стаття 30 ФЗ від 2 грудня 1990 №395-1, стаття 16 ФЗ «Про захист прав споживачів» .
2
В зазначених документах йдеться про те, що надання фізичній особі кредиту не повинно залежати від відкриття розрахункового або будь-якого іншого рахунки позичальникові і не має на увазі укладання договору банківського рахунки. Відкриття рахунків є не обов'язком, а правом громадян. Заборонено пов'язувати придбання одних товарів, робіт і послуг з придбанням інших. Умови кредитного договору, що йдуть врозріз з правилами, прописаними в нормативно-правових актах, визнаються недійсними.
3
Вкажіть в претензії, протягом якого терміну банк повинен дати на неї відповідь. Надішліть її рекомендованим листом або передайте особисто співробітнику банку, попросивши поставити на вашому екземплярі його прізвище з ініціалами і вхідний номер.
4
Якщо відповідь банку буде негативним або його взагалі не послідує, складіть позовну заяву, вказавши в ньому той же текст, що і в претензії банку. До заяви додайте копії претензії, квитанцій про оплату та кредитного договору. Якщо ви не знаєте порядок складання позовної заяви, зверніться за консультацією до відділення Росспоживнагляду.
5
Якщо ви складете ще одну заяву, суддя доручить залучити до справи Росспоживнагляд, фахівці якого дадуть компетентний висновок по даній справі. Виходячи з положень частини 2 статті 14.8 КоАП РФ, за результатами перевірки банк можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Більшість подібних позовів виграють споживачі. Але якщо суд прийме рішення на користь банку, у вас є можливість оскаржити його, подавши апеляцію.
Як завжди не вистачило коштів на покупку необхідного для життя предмета або житла. В таких випадках відразу виникає думка взяти кредит у банку. Вибір зазвичай впаде на банк з найнижчими процентними ставками за користування позиковими коштами, однак в банках працюють не дурні люди. Звичайно ж, вони врахували приплив клієнтів завдяки заниженим відсоткам, але взамін додали оплату за супутні послуги: відкриття позичкового рахунки, ведення рахунки, комісія за зняття коштів, штраф за передчасне погашення заборгованості та багато іншого.
Інструкція
1
Банк, пропонуючи своєму позичальникові оплачувати послуги за відкриття і ведення позикового рахунки, надає тим самим оплатне послуги, покладаючи на клієнта частину своїх витрат по веденню своїх рахунків. Тобто, клієнт може взяти кредит у банку тільки за умови надання інших оплачуваних послуг і це є порушенням закону.
2
Цивільному Кодексу та іншим нормативним актам, які регулюють порядок відкриття та ведення рахунків, позичковий рахунок не є рахунком клієнта. Позичковий рахунок, відкритий банком, призначений тільки для внутрішніх розрахунків і клієнт, ніяк їм розпоряджатися не може. Тобто ведення позикового рахунки банком здійснюється тільки для відображення та обліку заборгованості позичальника.
3
В першу чергу позичальник повинен упевнитися, що він оплачує комісію за ведення рахунки, цілком можливо, що клієнт оплачує послуги іншого роду - підвищений відсоток за несвоєчасне погашення заборгованості. Для цього необхідно звернутися до свого менеджера, який веде кредитну справу. Якщо він підтвердить обов'язковість додаткової оплати, то ви можете скласти претензію в письмовому вигляді та надіслати її рекомендованим листом з повідомленням в банк.
4
У разі якщо через 2 тижні ніяких звісток про повернення коштів не буде, доведеться подавати позовну заяву в суд. Позов повинен бути грамотно складений і заснований на вимозі відшкодувати збитки внаслідок виконання умов договору, що ущемляє права споживача.
5
Після прийняття справи до розгляду суд, швидше за все, визнає недійсними умови договору. У підсумку укладений між банком і позичальником договір не відповідає вимогам закону та іншим нормативам і не є дійсним.
6
Суд зобов'яже банк повернути всі витрачені кошти на судові витрати, а також всю оплачену комісію. Клієнт також може включити в позовну заяву вимогу відшкодувати моральну шкоду, з великою ймовірністю суд задовольнить і його. Проте самостійно протистояти цілому загону юристів банку буде проблематично, тому варто звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця.
Зверніть увагу
Існує строк позовної давності - три роки з дня відплати послуги за відкриття та ведення рахунку. Застосувати строк давності суд може
Корисна порада
При подачі позовної заяви в суд, споживач звільняється від сплати державного мита