Як налаштувати доменну мережу.

Домен - це те саме ім'я, яке присвоюється комп'ютеру мережею (DNS). Сенс створення доменної мережі полягає в тому, щоб створити на своєму основному ПК службу DNS і з нього роздавати іншим комп'ютерам доменні імена і забезпечувати доступ до мережі. Технічна реалізація вимагає від користувача хороших навичок володіння технікою і повністю залежить від особливостей операційної системи. Налаштування DNS в тимчасовій мережі - основа виконання в подальшому більш складних конфігурацій доменних мереж.
Вам знадобиться
  • - комп'ютери;
  • - мережеве обладнання;
  • - програмне забезпечення Winroute.
Інструкція
1
Чи не вказуючи шлюз, вбийте наступні параметри мережевої карти: 164.149.0.1 - мережеву адресу комп'ютера з встановленим на ньому Winroute; 234.234.234.0 - маска; 164.149.0.1 - в якості доменного імені сервера вказуємо мережевий IP-адресу цієї ж самої карти.
2
Оберіть налаштування мережі, що надаються вашим провайдером - реальний IP, маска, шлюз, DNS провайдера, але при цьому не вносячи дані в зовнішню мережеву карту, а трохи по-своєму. Припустимо, настройки, дані вам провайдером, будуть виглядати наступним чином: ip 76.482.0.99 - реальний мережеву адресу; mask 234.234.234.240 - маска; gate 76.482.0.97 - шлюз; dns 76.482.0.97 - доменну адресу провайдера.Конечний результат внесення даних повинен виглядати ось так: ip 76.482.0.99; mask 234.234.234.240; gate 76.482.0.97; dns 164.149.0.1 - в якості основного доменного адреси сервера вкажіть мережеву адресу внутрішньої карти; 76.482.0.97 - в якості другого альтернативного доменної адреси сервера вкажіть DNS- сервер провайдера.
3
Натисніть кнопку Advanced. У вкладці DNS приберіть галочку з пункту Register this connectionТs addresses in DNS, у вкладці М WINS поміняйте Enable LMHOSTS lookup на Disable NetBIOS over TCP/IP.
4
Відкрийте панель керування, виберіть розділ «Мережеві підключення». Відкрийте меню додаткових параметрів, на вкладці «Адаптери та прив'язки» перемістіть покажчик "Local Area Connection" на саму верхню позицію.
5
Подивіться налаштування мережевої карти комп'ютера клієнта, вони повинні мати приблизно такий вигляд: ip 164.149.0.2mask 234.234.234.0gate 164.149.0.1 - в якості шлюзу вкажіть мережеву адресу комп'ютера з Winroutedns 164.149.0.1 - в якості основного доменного адреси сервера вкажіть IP-адреса комп'ютера з Winroute.
6
В Winroute виберіть у меню налаштування конфігурації пункт DNS Forwarder, поставте галочку для значення Enable, вкажіть DNS-адресу сервера провайдера. Налаштування доменних імен в тимчасовій мережі завершена.
Зверніть увагу
При виконанні зазначених дій вам необхідно знати конфігурацію мережі провайдера.
Корисна порада
Перед початком роботи запишіть всі робочі параметри в окремий текстовий файл, щоб уникнути помилок.
Для того щоб розмістити в мережі потрібний вам сайт, не достатньо просто оплатити послуги хостингу і придбати красиве доменне ім'я. Ваш домен ще необхідно налаштувати і поставити йому потрібні параметри, щоб розміщується вами сайт зміг коректно відображатися за заданою адресою. Наша покрокова інструкція допоможе вам розібратися з тим, як налаштувати домен, і які параметри його налаштування необхідно вказувати.
Інструкція
1
Оберіть провайдера і оплатіть хостинг. Тепер у вас є доступ до панелі адміністратора, де ми і будемо здійснювати всі необхідні нам налаштування.
2
Вивчіть значення абревіатур типу DNS, A, CNAME, NS, MX. Під першим скороченням буде ховається ім'я вашого сайту, який користувачі будуть прописувати в адресному рядку браузерів у вигляді набору символів. Однак для розпізнавання машинами в якості відповіді на запит доступу використовуються цифрові значення, так звані IP, за кожним з яких ховається реальна адреса і місце в мережі. Літерні імена комп'ютери перетворять в цифрові і цим полегшують доступ один одного до сервера з сайтом.
3
Налаштуйте в адмінці зв'язок між ім'ям сайту і конкретним IP домену (присвоєним вам провайдером при покупці хостинг-послуг). Так машини легко знаходитимуть сервер з сайтом і звертатися до нього із запитами. Абревіатура типу A в панелі налаштувань домену позначає той самий IP. Міняючи хостинг-провайдера пам'ятайте про зміну IP, ваші «володіння» теж «переїдуть» на іншу сервер-машину.
4
Створіть субдомени, використовуючи налаштування абревіатури CNAME (запис канонічного імені). Впишіть, розділяючи крапкою, назви доменного імені та субдомена або додайте назва останнього без використання імені хоста і крапки.
5
Налаштуйте ім'я сервера - абревіатура NS. Краще в налаштуваннях цього параметра нічого не змінювати, хоча, якщо випадково ці цифри у вас збилися, зверніться в службу підтримки користувачів, і вам підкажуть, як вирішити проблему.
6
Налаштуйте пошту вашого сайту. Абревіатура МХ. Тут врахуйте розташування поштової скриньки, яким будете користуватися. Або організуйте доставку кореспонденції на існуючий email, або ж створіть новий з прив'язкою до доменного імені свого сайту, використовуючи вже сервер постачальника послуг хостингу, отже, і їхні інструкції по налаштуванню.
7
З усіх питань про роботу з доменом, розміщеним на хостингу, звертайтеся в службу підтримки. Не міняйте дані в незнайомих вам параметрах.