Як лікувати вуха у кота.

Милі п ушістие вихованці - коти. Вони радують своїх господарів веселою вдачею, активним поведінкою, хорошим апетитом і міцним сном. Але бувають ситуації, коли власники тварин помічають разючі зміни в поведінці улюбленців. Причиною цього найчастіше є захворювання вух.
Вам знадобиться
  • - 3% -ная перекис водню;
  • - вушні краплі;
  • - ватяні палички.
Інструкція
1
Уважно придивіться до вушних раковин кота. Якщо вихованець часто трясе головою, чеше вуха, з яких згодом з'являються виділення темного кольору, то він хворий отодектоз, тобто вушної коростою.
2
Негайно покажіть кота ветеринара або отримайте консультацію у фахівця по телефону для проведення правильного та поетапного лікування до повного одужання тварини.
3
При неможливості отримати кваліфіковану допомогу чи консультацію у ветеринара, купіть спеціально розроблені для лікування вушного кліща краплі «ципами», «Барс» або «Отібіон». Придбайте ватяні палички і 3% -ний розчин перекис водню.
4
Перед кожним використанням куплених крапель протріть ватяними паличками, змоченими в перекису водню, обидві вушні раковини кота. Рухи повинні бути гранично обережними, щоб не пошкодити тонку барабанну перетинку у тварини. Уважно прочитайте інструкцію з використання крапель. Проведіть повний курс лікування, незважаючи на те, що після перших днів закапування зовнішні симптоми захворювання можуть зникнути.
5
Якщо у кота розпухло вушко, і з'явився видимий синець, значить, він страждає гематомою вух. Це може бути пов'язано з сильним ударом, укусом комахи або тривалим здавленням вушної раковини. Щільно притисніть вуха кота до його потилиці, накладіть щільну пов'язку і відвезіть його до ветеринара для огляду.
6
Придивіться до кота. Якщо він часто трясе головою, відмовляється від їжі, стає млявим, у нього спостерігається блювота, його голова нахилена в одну сторону, він тре вухо, з якого виділяється рідина бурого кольору з неприємним запахом, то, швидше за все, у кота отит. Це запалення середнього і внутрішнього вуха, яке може виникнути при попаданні холодної води або стороннього предмета.
7
Терміново відвезіть кота у ветеринарну клініку. Фахівець призначить курс лікування антибіотиками у вигляді уколів і закапувань, накладення зігріваючих компресів, опромінення ультрафіолетом, закладення спеціальних препаратів у вухо. Лікування отиту в домашніх умовах без консультації ветеринара може згубно позначитися на здоров'ї кота.
Зверніть увагу
У тварини може спостерігатися алергія або порушення обміну речовин, пов'язані з безконтрольним прийомом вітамінів, введенням нового корму в раціон харчування у великих кількостях, зіткненням вихованця із засобами побутової хімії. Якщо в поведінці улюбленця відбулися зміни, необхідно негайно показати його ветеринару. Це полегшить перебіг будь-якого захворювання тварини і попередить можливі ускладнення.
Корисна порада
Коти мають здатність вміло приховувати свої нездужання, тому необхідно уважно ставиться до будь-яких змін в їх поведінці і не забувати проводити регулярні огляди тварини в ветеринарній клініці.