Як вибрати вбудовувану витяжку.

Аромати готується їжі доповнюють у багатьох людей образ справжнього домашнього вогнища. Відразу уявляєш собі, що ввечері або в обід за великим кухонним столом збирається велика галаслива сім'я. В реальності запах їжі, що доноситься з кухні, чреватий не тільки посиденьками домочадців, а й «пахучою» одягом, волоссям, фіранками та меблями. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно правильно вибрати вбудовувану витяжку і встановити її.
Інструкція
1
Вбудована витяжка мало впливає на загальний інтер'єр кухні, тому що з усієї конструкції видна лише поверхню, розташована над плитою. Проте, виробники роблять витяжки в різному дизайні.
2
Відповідні габарити - головна умова, яка має бути дотримано при виборі вбудовуваної витяжки для кухні. Вибирайте витяжку , розміри якої впишуться в ваш кухонний гарнітур, але головне - будуть відповідати габаритам плити. Діаметр воздуховода витяжки повинен бути трохи більше, ніж варильна панель.
3
Вибирайте моделі вбудованих витяжок з фільтрами грубої і тонкої очистки. Фільтри грубої очистки називають також жіроулавлівающий. Вони складаються з сітки, яку можна мити в міру забруднення. Як правило, вони поставляються разом з витяжками в заводській комплектації. Крім того, для кращого уловлювання запахів потрібні фільтри тонкої очистки або вугільні. Вони призначені для роботи в режимі рециркуляції, який використовується при недостатньо хорошою вентиляції приміщення і дозволяє зберегти тепло всередині. Якщо вугільні фільтри не поставляються в стандартній комплектації, докупите їх за додаткову плату в разі потреби. Ці фільтри необхідно періодично міняти. Другий режим, який зазвичай налаштований «за замовчуванням», призначений для відводу тепла, що утворюється над поверхнею. Для цього режиму досить фільтрів грубої очистки. У вбудованих витяжках встановлюється, як правило, від 1 до 4 фільтрів грубої і тонкої очистки. Кожен додатковий фільтр знижує швидкість фільтрації повітря витяжкою.
4
Враховуйте при виборі вбудовуваної витяжки та продуктивність. Це один з головних параметрів, на які варто звертати увагу при покупці. Продуктивність вказується в метрах кубічних на годину. Помножте вільну від кухонного обладнання та меблів площа кухні на висоту стелі, щоб отримати необхідний обсяг. Виходячи з цього обсягу, і потрібно вибирати витяжку . Чим більше продуктивність, тим більше шумно працюватиме прилад.
5
Існують витяжки, в яких можна вибрати швидкісний режим. Як правило, чим швидше фільтрація повітря, тим швидше працює вентилятор і більше шум. Вибирайте моделі з регуляцією швидкості, якщо у вас є потреба в «тихому режимі». В сучасних витяжках буває від 2 до 8 швидкостей. Вентилятор під вбудованої витяжці може бути не один. При цьому два вентилятора меншою продуктивності будуть працювати тихіше, ніж один великий.
Зверніть увагу
Для зниження шуму краще при монтажі краще використовувати гладкі металеві повітроводи, прямі і з широким перетином, а також вибирати витяжки із спеціальними «акустичними пакетами» і спеціальними підшипниками в електродвигунах.
Корисна порада
Можна вибрати також моделі вбудованих витяжок додатковими функціями, наприклад, з підсвічуванням галогеновими лампами або лампами розжарювання, з таймером автовідключення або електронним управлінням. Ще одна «бонусна» функція - «залишковий хід». При її наявності витяжка працює на мінімальних обертах після вимкнення.