Як годувати вагітних собак.

Очікування потомства у собаки триває близько двох місяців. В цей час майбутня мама потребує особливого догляду. Як правило, собача вагітність протікає без неприємних проявів, але у деяких може спостерігатися токсикоз. Поза залежність від того, втратила собака апетит чи ні, приділіть серйозну увагу харчуванню тварини. Від того, що і в яких кількостях їсть ваша підопічна, багато в чому залежить здоров'я малюків.
Вам знадобиться
  • - корм для вагітних;
  • - білкова їжа;
  • - овочі;
  • - фрукти;
  • - каші;
  • - вітаміни A, B, D, E;
  • - мінеральні добавки.
Інструкція
1
У перші тижні вагітності годуєте собаку тим же, чим і завжди. У більшості собак в перші кілька тижнів зовнішні прояви нового стану практично непомітні. Намагатися промацувати живіт не варто, цим ви можете завдати шкоди потомству. Спостерігайте за твариною. Дуже часто ознакою вагітності є набряклі соски. Іноді змінюється поведінка - собака більше спить і менше їсть.
2
Зміни в зовнішньому вигляді починають поступово проявлятися до другої половини вагітності. Якщо ваша улюблениця харчується кормами промислового виробництва, купіть їй той, який призначений для вагітних. Це зазвичай написано на упаковці. Співвідношення білка, мінеральних добавок і вітамінів в таких кормах збалансовано і відповідає потребам тварини.
3
Деякі власники годують собаку їжею власного приготування. В цьому випадку потрібно врахувати зростаючу потребу в білку. Його кількість необхідно збільшити. Майбутній мамі може не вистачати вітамінів і мінеральних добавок. В першу чергу потрібні вітаміни А, D і Е, а також групи В. Якщо є можливість, порадьтеся з ветеринаром, який точно вкаже дозування.
4
Їжа для вагітної собаки повинна містити достатню кількість мінеральних добавок. Особливо важливий кальцій, необхідний для формування кісток майбутнього потомства. Але важливо точно визначити його кількість. При його недоліку у собаки може виникнути розлад здоров'я в післяпологовий період. Надлишок цієї речовини веде до ускладнень під час пологів. І в тому, і в іншому випадку у тварини виникає родова або післяпологова еклампсія - важке розлад, що виражається в судомних припадках.
5
Приблизно після четвертого тижня вагітності починайте збільшувати кількість їжі. Щотижневе додаток становить приблизно 10% від попередньої кількості. Збільшення йде в основному за рахунок білка, якщо собака їсть домашню їжу. До щоденного кількість промислового корми просто додавайте одну десяту частину в порівнянні з попереднім тижнем.
6
Збільште кількість годувань. При цьому вагітна собака повинна одержувати стільки ж їжі, скільки вона б з'їдала при звичайному режимі харчування. Давайте їй їжу меншими порціями. Пам'ятайте про те, що собаку ні в якому разі не можна перегодовувати. Занадто рясне харчування може викликати ожиріння та інші порушення стану. У собаки повинні промацуватися ребра.
7
Вирахуйте дату передбачуваних пологів. Приблизно за півтора тижні до щасливої події зменшіть вміст білка в раціоні. Поступово замінюйте м'ясо такою ж кількістю сиру, каш, фруктів, овочів. Коли до пологів залишиться трохи менше тижня, намагайтесь повністю виключити білок.
8
Не всі собаки легко погоджуються з подібними змінами в харчуванні. Якщо майбутня мама категорично відмовляється від запропонованих їй продуктів, що не упорствуйте. У кожному разі вагітна собака не повинна голодувати. А це означає, що м'ясо їй давати все-таки доведеться. Правда, кількість його має бути обмежена.
Зверніть увагу
Під час вагітності з собакою потрібно звертатися акуратно. Наприклад, її не можна піднімати вгору животом або давати їй спати на спіне.Не підпускайте до вагітної собаці інших псів. Вигулюйте вагітну собаку кожен день. Не перешкоджайте їй вести активний спосіб життя. Вона може бігати і стрибати, це необхідно для її здоров'я.