Як зменшити кашель. Як зменшити напади кашлю.

Хоча кашель і є захисною реакцією на роздратування, його інтенсивність часом доводить до сліз і болю в грудях. І щоб їх попередити, краще мати декілька простих рецептів і застосовувати їх не тільки для зменшення кашлю, але і для повного його припинення.
Вам знадобиться
  • - спрей, сироп, або льодяники від кашлю;
  • - ромашка або м'ята для інгаляцій;
  • - чайник для заварювання для інгаляцій;
  • - варену картоплю для компресу;
  • - молоко, боржомі, мед, варення, лимон.
Інструкція
1
При сильному нападі кашлю користуйтеся спреєм, льодяниками від кашлю або звичайною цукеркою (карамелькою або льодяником). Вони приносять тимчасове полегшення. На роботі до цих коштів можете додати будь сироп від кашлю. Основне ж лікування кашлю проводите вдома і застосовуйте для цього різні способи.
2
Для зменшення кашлю робіть інгаляції. Їх приготування не вимагає багато часу. Залийте 2 ст. л. трави ромашки чи м'яти 0,5 л окропу в чайник для заварювання, дайте настоятися і трохи охолонути. Далі вдихайте ротом пар з носика чайника. Він вже буде не палючим, а лікувальним. Теплий пар прекрасно розріджує мокротиння і приносить полегшення при кашлі. Крім інгаляцій цей же відвар використовуйте для прийому всередину. Протизапальні та заспокійливі властивості даних трав корисні при багатьох захворюваннях, у тому числі і простудних.
3
Для зменшення кашлю пийте більше теплих лужних і вітамінізованих напоїв. Це нагріте молоко з боржомі (1: 1) або з медом, а також чай з медом або варенням, теплі морси і компоти. Додавайте в них відвар шипшини або лимон. Вони багаті на вітамін С, необхідним для підвищення імунітету.
4
Для попередження сильних нападів кашлю забезпечте грудну клітку і ноги теплом. А кращим засобом для збереження власного тепла є шерсть. Тому запасіться заздалегідь вовняний жилеткою та шкарпетками.
5
Для відновлення слизової бронхів і лікування кашлю застосовуйте більш інтенсивне теплове вплив, наприклад компреси, гірчичники і ванни. Хороший результат дає компрес з картоплі, звареної в мундирі (розім'яту варену картоплю складіть у целофановий пакет, загорніть в пелюшку і прикладіть до грудей до повного охолодження). Гірчичники ставте перед сном (змочіть гірчичник в теплій воді і прикладіть посередині на верхню третину грудей, прикрийте його товстої пелюшкою або рушником і тримайте в міру своїх відчуттів, після чого зніміть, а шкіру протріть від залишків гірчиці).
Корисна порада
Впливаючи на кашель, не забувайте про основне захворювання, оскільки кашель є лише його симптомом. І якщо він не проходить, міняє свою силу, пройдіть ретельне обстеження у фахівця. Можливо, мова йде про більш серйозної хвороби, ніж звичайна простуда.