Як зменшити холості оберти. Як зменшити обороти холостого.

Кожен уважний автовласник ретельно стежить за технічним станом свого залізного друга. Це дозволяє не тільки заощадити на ремонті, а й знизити ризик потрапити в аварію через який-небудь поломки. Усунення деякий несправностей також дозволить заощадити на паливі. Наприклад, якщо у вашого авто занадто великі обороти холостого ходу, має місце перевитрата бензину. Як же зменшити холості обороти двигуна?
Вам знадобиться
  • набір інструментів, хомути, нові прокладки, керівництво по експлуатації.
Інструкція
1
Слід відразу сказати, що в холодний двигун відразу після включення деякий час працює на підвищених холостих обертах. Це потрібно для того, щоб він прогрівся. Тобто неважко здогадатися, що в зимову пору року року двигун після включення буде довше працювати на підвищених холостих обертах, ніж влітку. Нормальним рівнем оборотів для більшості автомобілів вважається приблизно 1000 оборотів в хвилину. Точний рівень, рекомендований для вашого авто, ви зможете знайти в керівництві з експлуатації. Якщо обороти холостого ходу вашого авто не падають після того, як двигун прогрівся, або "плавають", потрібно шукати несправність.
2
Для початку необхідно з'ясувати, який тип двигуна встановлений в ваш автомобіль - інжекторний або карбюраторний. Якщо у вас стоїть карбюраторний двигун, можна без особливих зусиль самостійно провести його налаштування. Якщо машина має значний вік, карбюратор варто зняти і прочистити, оскільки нерідко засмітився карбюратор є причиною високих холостих обертів двигуна. Якщо у вас немає досвіду по налаштуванню і промиванні карбюратора, краще довірити цю процедуру знаючим людям, які зможуть швидко і якості його відремонтувати.
3
Ретельно перевірте всі гумові прокладки і шланги. Порвана прокладка також може стати причиною підвищеного холостого ходу, так як в систему буде надходити більше повітря, ніж належить. Особливу увагу приділіть патрубкам і прокладкам, провідним до впускного колектора. Спробуйте акуратно переживати гумові шланги, паралельно стежте за оборотами. Якщо при натисканні на який-небудь шланг вони спадуть, це означає, що ви знайшли причину проблеми. Зверніть увагу на всі з'єднання. Зношені хомути потрібно замінити, так як вони можуть нещільно кріпити шланги і давати повітрю просочуватися.
4
Якщо у вашому автомобілі встановлений інжекторний двигун, механічним шляхом змінити рівень оборотів майже неможливо. Справа в тому, що обороти залежать від прошивки, яка "залита" в ваш автомобіль. Тобто управління рівнем відбувається програмно. Ви можете встановити бортовий комп'ютер, щоб стежити за рівнем оборотів в режимі онлайн. Якщо ви хочете знизити рівень, слід звернутися до фахівців, які "заллють" вам нову прошивку. Але варто враховувати, що занадто низький рівень холостих обертів може привести в передчасного зношування генератора.