Як вибрати папугу.

Отже, ви вирішили придбати хвилястого папужки. Але як вибрати його за всіма правилами? Як відрізнити хворого від здорового і молодого від старого?
Інструкція
1
Зверніть увагу на оперення папуги. У здорових птахів пір'я чисті, блискучі, виглядають акуратно і ніде не вищипані. Огляньте папугу дуже уважно - якщо вам здасться, що він надмірно скуйовджений або десь стирчать пір'я і пух - краще такого папугу не купувати. Уважно огляньте дзьоб - на ньому не повинно бути наростів, розтріскувань, і він не повинен бути занадто сильно загнутий - це так само ознака захворювання. Огляньте лапки - на них не повинно бути наростів, і все кігтики повинні бути на місці.
2
Тепер подивіться на очі папуги. Птахи дуже часто б'ються між собою, очей може бути пошкоджений в такий бійці з побратимами, краще таку птицю не купувати. Дуже важливо звернути увагу на анальний отвір. Якщо у папуги проблеми з травленням - воно буде оголено. Придивіться до того, як птах поводиться. Здорові папужки зазвичай відрізняються активністю і товариськістю. Хворі, навпаки, сидять відособлено і мало рухаються.
3
Щоб визначити вік хвилястого папугу, подивіться на колір восковіци (це горбок над дзьобом). Якщо вона рожева - молодий самець, синя - дорослий самець, рожева з білизною у дірочок - молода самка, палевна або коричнева - доросла самка.
Зверніть увагу
Хвилясті папужки народжуються з повністю чорними дзьобиками, і до 45 днів чорнота повністю сходить нанівець, тому якщо на клювике у птаха вона ще залишилася, це говорить, що йому не більше 45 днів.
Корисна порада
Якщо купуєте птицю на пташиному ринку, робіть знижку на стресовий стан, в якому вона перебуває. Навіть здорові і життєрадісні папуги можуть бути млявими і наїжачену.
Вибір птахів для дому зі здатністю говорити - досить складний процес. Не кожен папуга зможе вимовляти окремі слова і фрази. Певні форми поведінки пернатих можуть підказати, які птахи можуть говорити, а які ні.
Інструкція
1
Виберіть правильну породу. Індійські ожерелові папуги мають репутацію хороших «спікерів». Дана порода відрізняється своєю здатністю чітко і правильно вимовляти безліч людських фраз. Також найбільш відомими різновидами «балакунів» є африканські сірі, амазонки, квакери, ара та хвилясті папужки.
2
Виберіть птицю, яка була вирощена в домашніх умовах, а не взята з дикої середовища. Ручні папуги більш схильні до розвитку мовлення. Купіть книгу про догляд за домашніми птахами, наприклад, відоме посібник Е. Л. Люшера «Особливості поведінки папуг». Так ви зможете краще дізнатися цікаві риси, які має здатна розмовляти птах.
3
Проведіть деякий час в зоомагазині, спостерігаючи за папугами. Птах, яка любить видавати звуки якнайчастіше, швидше за все, з часом почне імітувати і мова. Щоб визначити це, потрібно спостерігати за пернатими досить довго. Особливо зверніть увагу на найголосистіших представників.
4
Зупиніться на птаху, яка цікава і цікавиться навколишнім світом. Цей інтерес може приймати різні форми. Птах може нахилятися вперед, потягатись крилами, трясти головою з боку в бік. Зацікавлені оточуючими подіями папуги зазвичай найбільш схильні до навчання.
5
Подивіться на очі папугу, моргають вони, коли ви говорите з ним. Звуження зіниці при цьому також говорить про те, що він з цікавістю слухає вашу мову.
6
Придивіться до птахів, які вже навчилися розмовляти. Ряд організацій та зоомагазинів містить папуг в хороших умовах, що сприятливо позначається на розвитку їх умінь. Купуйте ваших пернатих тільки у них. Послухайте, наскільки розбірливо вимовляє слова папуга, і зробіть правильний вибір!