Як вимити мікрохвильовку.

Мікрохвильова піч давно отримала популярність на кухнях багатьох господинь. З її допомогою можна швидко розігріти обід, розморозити м'ясо або курку, приготувати якусь страву. Однак, як і всі побутові прилади, вона вимагає догляду, а саме - очищення внутрішньої камери.
Інструкція
1
Деякі продукти при розігріві в мікрохвильовій печі розбризкуються, іноді з необережності проливається рідина, і в результаті - піч сильно забруднена. Багато господинь намагаються очистити її різними абразивними засобами, які сильно псують покриття мікрохвильовки. Тому такими засобами користуватися категорично заборонено. Останнім часом виробники побутової хімії випускають ряд спеціальних очищувачів, які без особливих зусиль дозволяють очистити піч. У більшості випадків вони випускаються у вигляді спреїв, що дуже зручно. Досить нанести їх на забруднену поверхню і видалити бруд за допомогою ганчірочки. При сильних забрудненнях необхідно нанести засіб і залишити на кілька хвилин. Після цього можете сміливо приступати до очищення.
2
Ще один засіб, за допомогою якого ви легко позбавитеся від бруду, можна купити в будь-якому магазині. Це лимон. Саме цей фрукт має властивість видаляти різні плями. Отже, налийте в ємність воду і опустіть туди нарізану часточками лимон. Потім поставте посуд в піч і включіть її на повну потужність приблизно на 15 хвилин. Як тільки піч зупиниться, протріть стінки пічки серветкою або ганчіркою. Бруд легко віддалиться, так як від лимонної кислоти всі плями повинні розмокнути. Попутно ви позбудетеся і від неприємних запахів. При дуже сильних забрудненнях можна провести додаткове очищення печі будь-яким засобом для посуду без вмісту кислоти. Пройдіться ганчірочкою ще раз по забрудненим місцях і всі плями зникнуть.
Корисна порада
При розігріві обов'язково накривайте страву кришкою. Краще використовувати спеціальну кришку для мікрохвильовки з поліпропілену, яка легко миється, не дасть страві засохнути, а також має спеціальний отвір для виходу пара.Во уникнути вибуху протикайте деякі страви перед тим, як покласти в мікрохвильовку. Ця стосується продуктів, покритих шкіркою, а також жовтків яіц.После кожного використання мікрохвильової печі протирайте її вологою ганчірочкою. Не забудьте при цьому відключити піч від електромережі.
Мікрохвильові печі експлуатують зазвичай всі члени сім'ї. А якщо прибирає за собою не кожен, то через деякий час всередині можна знайти і крихти, і пригорілі залишки їжі, і жирні плями. На щастя, відчистити це сучасне чудо техніки набагато легше, ніж її газового або електричного побратима.
Вам знадобиться
  • - оцет;
  • - лимони;
  • - апельсинові кірки;
  • - сода;
  • - морська сіль.
Інструкція
1
Зверніть увагу на модель своєї мікрохвильовки: деякі з цих печей забезпечені спеціальною програмою по очищенню (автопіроліз). Якщо у вашій диво-пічці це передбачено, то просто періодично натискайте на потрібну кнопку. Весь жир і забруднення перетворюються на золу, яку потім можна легко протерти ганчіркою.
2
Приступаючи до очищення мікрохвильовки, спочатку витягніть з неї обертається піднос і вимийте його теплою водою і засобом для миття посуду.
3
Витріть внутрішню поверхню печі сухою серветкою. Якщо до неї присохли залишки їжі або залишилися застарілі жирні плями, нанесіть миючий засіб, призначений для очищення СВЧ-печей, і хвилин через 5 спробуйте відчистити.
4
Замість хімічних речовин можна спробувати прибрати забруднення розчином води з оцтом (одна частина оцту на дві - води). Цей спосіб хороший ще тим, що прибирає і запах їжі.
5
Але пам'ятайте, що ніякими гострими, ріжучими або дряпаючими поверхню предметами користуватися не можна. Також не можна застосовувати чистячі засоби, в яких є великі тверді піщинки, щоб не подряпати внутрішню обшивку мікрохвильовки. І на електричні елементи цього приладу не повинна потрапляти ніяка рідина.
6
Покладіть в скляну ємність пару лимонів, розрізаних навпіл, і налийте туди ж води. Потім помістіть її в піч на 5 хвилин, виставивши максимальну потужність. Після відключення таймера дайте рідини з лимонами постояти всередині ще хвилин 10, а потім ємність приберіть, а поверхня печі протріть. Замість лимонів можна накласти в ємність і апельсинових кірок. У цьому випадку діючою речовиною проти жиру буде ефірна олія.
7
У чашку з водою додайте лимонної кислоти (дві чайні ложки) або оцту і нагрівайте її в печі в режимі максимальної потужності 10 хвилин. Потім, не чекаючи охолодження і висихання стінок мікрохвильовки, протріть їх м'якою ганчіркою. Якщо за перший раз все не відчистити, повторіть цю процедуру знову. Аналогічно можна поступити, додавши у воду не лимонну кислоту, а стільки ж соди.
8
Можете також присипати жирні плями на дні грубки морською сіллю, окропивши її водою. Залиште на ніч, а вранці протріть поверхню серветкою.
9
Зовнішню чистку мікрохвильовки можна виробляти будь-яким підходящим миючим засобом для посуду і скла. Але намагайтеся не допускати затікання рідини в корпус електроприладу щоб уникнути неприємних наслідків.
10
Щоб чистка мікрохвильовки надалі не викликала труднощів, намагайтеся виконувати її частіше, хоча б раз на тиждень. Крім того, готуйте їжу, накриваючи її кришкою. У цьому випадку ніяких бризок жиру і забруднень у вас і не буде.