Як найняти хорошого співробітника.

При наймі співробітників вкрай важливо скласти правильний профіль на вільну вакансію. Його ще часто називають кваліфікаційною характеристикою. По суті це документ, який складається зі списку навичок і компетенцій, які повинні бути у шуканого кандидата.
Вам знадобиться
  • -штатное розклад;
  • кваліфікаційного характеристика;
  • -посадової інструкція;
  • -мотіваціонная карта;
  • трудові договори .
Інструкція
1
Складіть оголошення про найм. У ньому необхідно відобразити основні вимоги до вакансії, а також коротко повідомити інформацію, цікаву для здобувача. Як правило, вказується вік, стать, переважне освіту. Для одних вакансій це принципово, для інших - ні. Наприклад, для роботи в готелях підходять переважно дівчата, а кращі менеджери з продажу - чоловіки. У секретарі охочіше беруть тих, кому немає 30 років, а в помічники по господарству - від 45. Будь-яка робота накладає свої вимоги. Тому багато роботодавців ігнорують той факт, що дискримінація за віковою або статевою ознакою в Росії заборонена на законодавчому рівні.
2
Вивчайте резюме, звертаючи особливу увагу на попередній досвід роботи. Також важливий момент - загальна грамотність. Якщо резюме складено з помилками або стилістичні недбалості - такий співробітник навряд чи підійде на відповідальну роботу. Відібравши кілька претендентів, запросіть їх на зустріч. Пропонуючи час, поцікавтеся, чи зручно здобувачеві. Адже у всіх можуть бути невідкладні справи. Але якщо ваш потенційний співробітник запізниться - прощення йому бути не повинно. Даний факт може пояснюватися чим завгодно: пробками на дорогах, відключенням світла, які стали ліфтом та ін. Але якби здобувач був пунктуальним людиною, вийшов з будинку раніше, в крайньому випадку - подзвонив і попередив, що затримується.
3
Слідкуйте під час зустрічі за невербальною поведінкою претендента. Якщо при питанні про попередній досвід або якихось певних компетенціях змінюється темп мови - слід насторожитися. Зазвичай зростання темпів показує, що розмова неприємний співрозмовнику, і він прагнути якнайшвидше з ним закінчити. Замедляющийся - свідчить про більш ретельному обмірковуванні слів. Також звертайте увагу на міміку і жести інтерв'юйованого.
4
Зателефонуйте попереднім роботодавцям. Обзвон завжди забирає багато часу, але є ймовірність з подібних розмов почерпнути досить цікаву інформацію. По-перше, версія розставання в ряді випадків зазвучить по-іншому, що також стане приводом замислитися. По-друге, претендент може трохи прикрасити частину, яка стосується його заслуг, навичок і компетенцій. За рідкісним винятком попереднім роботодавцям немає резону чорнити колишнього працівника, тому їх словами можна довіряти.
Попит на менеджерів зростає постійно. А хороший менеджер - це, на жаль, нечасте явище. Щоб серед посередніх фахівців відшукати справжню перлину, необхідно витратити чимало сил і часу.
Вам знадобиться
  • глибокі знання в галузі психології
Інструкція
1
Звертайте увагу на промову кандидата - вона повинна бути грамотною, чіткою, діловий. Головна функція менеджера по продажам - це переконувати.
2
Самостійність, ініціативність - ось ті якості, які роблять менеджера успішним фахівцем. Якщо потенційному менеджеру це не властиво, то керівництву фірми доведеться постійно контролювати його роботу, що забирає час, якого, як правило, ніколи не буває в надлишку.
3
Стрессоустойчивость, набила оскому як претендентам так і рекрутерам, як не крути, є одним з найважливіших особистісних якостей для менеджера по продажам. Висока конкуренція, боротьба за покупця - все це може змусити працівника неабияк понервувати.
4
Добре розуміння споживача - запорука успішних продажів. Якщо кандидат вміє розташовувати до себе, розговорити клієнта, роздобути його довіру, то варто звернути на потенційного менеджера увагу.
5
Вік не має такого великого значення, яке йому відводять. Найкращі продавці - люди середнього віку, а не молоді менеджери. Тут позначаються не тільки професійні знання, але й життєвий досвід.
6
Не зациклюйтеся на стандартному наборі при пошуку співробітника: вища освіта, досвід роботи, знання ринку. Все це приходить з часом. Наявність вищої освіти не гарантує наявності інтелекту. Горезвісна корочка престижного ВНЗ - хороше доповнення до кандидата, але ніяк не гарант його успішної діяльності.
7
Робіть ставку не на досвід, а на потенціал. Як би вам не хотілося мати у своїй команді досвідченого менеджера по продажам, його все одно доведеться навчати - різні компанії мають різний підхід до ведення справ. Суть в тому, що новачок в продажах буде вбирати знання як губка, в той час як людина з великим досвідом не поставиться до нової інформації з ентузіазмом - адже він і так все знає і вміє.
Зверніть увагу
Часто наявність серйозного багажу досвіду за плечима менеджера з продажу пов'язують з його вмінням працювати з "відкатами". І не без підстав. Ваше завдання з'ясувати ще до прийняття на роботу працівника, наскільки він може бути нечесний.
Корисна порада
Підходьте до підбору співробітників обдумано, не обмежуючись набором стандартних вимог. Часто молода енергійна людина без будь-яких заслуг у сфері продажів стає набагато успішніше досвідченого "продажника".