Як намалювати план приміщення.

Намалювати план приміщення може знадобитися при складанні схеми евакуації при пожежі або для того, щоб спроектувати розстановку меблів у власному будинку або квартирі. Для цього ви можете скористатися безліччю спеціалізованих безкоштовних програм, які можна знайти в інтернеті. Також ви можете намалювати його самостійно.
Інструкція
1
Незалежно від того, яким способом ви будете малювати план приміщення, попередньо вам потрібно буде зробити необхідні заміри. Озбройтеся рулеткою і виміряйте довжину і ширину кожної кімнати, ширину всіх вікон і відстань між ними. Виміряйте відстані від найближчих кутів до вікон, ширину дверних прорізів, відстань до них від найближчих кутів. Виміряйте ширину внутрішніх і зовнішніх стін. Якщо в приміщенні є ніші або виступи, місця для труб, то заміряйте їх розміри і відстані до них від кутів.
2
Якщо ви будете малювати вручну, візьміть аркуш міліметрового паперу. Якщо ви будете робити поверховий план , на якому буде розташовано приміщення, що складається з декількох кімнат, то зручним масштабом буде 1:50. Тобто, 1 см на вашому план е в реальності буде дорівнює 50 см.
3
Намалюйте прямокутник за розміром однієї кутової кімнати, відступивши від краю аркуша з урахуванням того, що на план е можуть бути відображені якісь зовнішні об'єкти, наприклад, балкони. Нанесіть її зовнішній контур з урахуванням товщини стін всередині і зовні, віконних і дверних прорізів, ніш і виступів. Заштрихуйте контур, залишивши місця розташування вікон і дверних отворів не заштрихованими.
4
Нанесіть на план кімнати, суміжні з кутовий, і далі - все приміщення. Відзначте на план е, в який бік відкриваються двері. Нанесіть на нього розташування електричних розеток, сходових прорізів, люків.
Корисна порада
Якщо план приміщення вам потрібен був для того, щоб розставити меблі, то в тому ж масштабі намалюйте всі її елементи в горизонтальній проекції, підпишіть їх, виріжте з паперу та виберіть по накресленому планом варіант оптимального размещенія.Удобнее користуватися безкоштовними і простими спеціальними програмами, в яких ви зможете не тільки підібрати і розмістити потрібну меблі, але і вибрати текстури і колірну гамму всього приміщення, подивитися його тривимірне зображення і отримати повне уявлення про те, як це буде виглядати в реальності.
Спектр, як відомо, виникає при розкладанні світла призмою або дифракційної гратами. Він настільки красивий, що його хочеться сфотографувати або намалювати. Зробити це цілком можливо і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Візьміть аркуш фанери, пластмаси або іншого легкообрабативаемого непрозорого матеріалу. Його розміри повинні бути приблизно 300 на 300 міліметрів, товщина не критична. Проріжте в його середині пряму щілину довжиною близько 100 і шириною близько 4 міліметрів.
2
Розташуйте лист вертикально. Зробіть для нього підставку, щоб його не було потрібно тримати в руках, адже вам доведеться утримувати в них ще два предмети.
3
Принаймні частково затемните приміщення.
4
Увімкніть точкове джерело світла з безперервним спектром. Це може бути, наприклад, кишеньковий ліхтарик на основі лампочки розжарювання. Розташуйте його приблизно в 500 міліметрах від щілини.
5
З протилежного боку щілини розмістіть під кутом в 90 градусів лист звичайного паперу. Закріпіть його.
6
Візьміть звичайний компакт-диск (темний, наприклад, RW, не підійде). Розташуйте його між щілиною і аркушем паперу так, щоб на нього проектувався спектр.
7
Утримуючи ліхтарик і диск, попросіть помічника сфотографувати вийшла веселку.
8
Потім попросіть помічника взяти кольорові олівці чи фломастери. Тримайте ліхтарик і диск так, щоб спектр не зрушується. Зверніть увагу на те, що до зрушення диска він помітно чутливіші, ніж до зрушення ліхтарика. Нехай помічник обведе спектр олівцями або фломастерами тих кольорів, які відповідають проектуються.
9
Зніміть вийшов лист, після чого відключіть ліхтар і розберіть установку. Увімкніть світло в приміщенні. Порівняйте отримані фотографію і малюнок між собою.
10
Відповідь на питання, чому кольору в будь-якому спектрі завжди розташовані в однаковому порядку, знайдіть у підручнику фізики. При бажанні, знайдіть в ньому ж, або в інтернеті таблицю відповідності кольорів довжинах хвиль. Нанесіть на малюнок і фотографію відповідні позначення.
11
Зверніть увагу на той факт, що довжина хвилі самого короткохвильового видимого випромінювання приблизно в два рази менше того ж параметра самого довгохвильового. Такий інтервал називається октавою. З цієї точки зору, можливості людського слуху кілька багатшими, оскільки вухо розрізняє кілька октав. Однак, в плані ширини діапазону, вираженої в абсолютних величинах, безумовно, виграє зір.