Як навчитися читати бітбокс. Як грати битбокс на губах.

Битбокс або бітбоксинг - один з напрямків молодіжної субкультури, засноване на відтворенні і імітації ритмічних малюнків і мелодій, використовуючи для цього виключно можливості власного голосового апарату. Серед знавців битбокс вшановується як «п'ятий елемент» хіп-хоп-культури, особливо часто використовуваний для акомпанементу у відповідних композиціях.
Інструкція
1
Якщо ви хочете отримати більш повне уявлення про бітбокс, найкраще прослухайте в інтернеті одну з композицій у виконанні зарубіжних майстрів - Tom Thum, Slizzer, ZeDe або вітчизняних - Бітвелла, Вахтанга Каландадзе, жетони. Отже, на думку професіоналів битбокса, його «азбука» складається всього з трьох звуків - classic kick (кік), hi-hat (хет) і snare drum (рімшот). Щоб вийшов звук «кік», постарайтеся вимовити нашу рідну «б» одними губами, не вдаючись до допомоги голоси. Цей звук прийнято позначати латинської «В».
2
Найпростіший звук - «хет». Вимовте м'яко «ц» або «т» також без допомоги голосу. Якщо вийшло, позначте його як «t». Рімшот своїм звучання нагадує удар по ободу барабана. Він складається з букви «к», яку ви повинні вимовити, використовуючи лише гортань без голосу. При цьому рот відкрийте якомога ширше. Це полегшить ваші зусилля і «до» зазвучить набагато краще. На «партитурах» бітбоксинг рімшот позначається буквами «Ка».
3
А тепер можете переходити до основного биту - своєрідної гамі бітбоксинг. Вона виглядає так: B t Ka t B t Ka t. Вимовляєте ці звуки до тих пір, поки не відчуєте результату. Якщо відчули, спробуйте і інші варіанти, яких в інтернеті предостатньо.
4
А ось приклади деяких звуків, також використовуваних в Битбокс. Щоб виконати осціляціі губами (Bww) з'єднайте губи разом і видихніть через них повітря, при цьому, не розслабляючи губ. Потім спробуйте виконати закритий хай-тет (t), для чого мовою упріться в передні нижні зуби, як при проголошенні букви «т» (щось середнє між «т» і «ц»).
5
А тепер до того, що вийшло, додайте довгу «с» і ви отримаєте відкритий хай-тет (tss). Для вимовляння звуку хендклеп (kch) упріться мовою в верхнє небо і зробіть різкий вдих. Техно-кік (g) нагадує ковтальний звук. Вам слід напружити горло і вимовити довгий звук «у» із закритим ротом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8r3eiaCBy0o