Як визначити стиглість граната. Як зробити що б гранат доспів.

Гранат - яскраво-червоний, кисло-солодкий плід гранатового дерева, який насправді є ягодою. Для жителів нашої країни гранат - досить екзотичний продукт, що викликає деякі труднощі при покупці. Деякі навіть порівнюють покупку граната з грою в лотерею. Але краще не сподіватися на удачу, а озброїтися правилами визначення стиглості цього плоду.
Інструкція
1
Найпростіше стиглість граната визначити по зернам в надрізати плоді - яскраво-червоні, немов налиті, тугі, що не зморщені, а гладкі зернятка свідчать про те, що плід дозрів. Також в розрізаному гранаті видно внутрішню плівку білого кольору - якщо вона суха, то він довго лежав на прилавку магазина або витримав тривалу транспортування. Біла плівка повинна туго обтягувати зерна, мати однорідний колір. Стан зерен і плівки - це головні ознаки стиглості граната . Але далеко не завжди є можливість надрізати плід і подивитися на зерна або плівку.
2
Якщо гранат при покупці не можна надрізати, подивіться на його поверхню. Колір шкірки плоду повинен бути яскраво-червоним, однорідним, шкірка повинна бути гладенькою. Занадто суха шкірочка говорить про те, що він вже втрачає вологу після довгого зберігання. Вибирайте плоди з приємною на дотик, не шорсткою і не підсушеної шкіркою.
3
Подивіться на те місце, де розташовувався квітка граната , там є кілька твердих пелюсток. Вони повинні бути червоного кольору, сухі. Зелені пелюстки означають, що плід зірвали раніше, ніж він дозрів.
4
Стиглість граната можна визначити, помацавши його. Він повинен бути щільним, пружним і твердим з трохи дерев'янистої на дотик шкіркою. На поверхні не повинно бути глибоких і помітних ямок і западин. Надавите злегка пальцями на плід, якщо ви відчуєте хрускіт стиглих зерен, значить, він дозрів. Можна піднести гранат до вуха і так само натиснути на нього - стиглі зерна будуть лопатися з тріском, а незрілі давляться без звуку. При покупці зверніть увагу на його вагу і розмір. Як правило, плоди важче, ніж здаються. Понюхайте гранат. Як правило, стиглі плоди не мають ніякого запаху (якщо він не надрізаний).
Корисна порада
Купуйте гранати в одного продавця, щоб завжди гарантовано отримувати смачні і стиглі плоди.