Як поставити мітки.

В такому виді спорту, як спортивне орієнтування, важливо правильно розставити мітки протягом всієї дистанції. Вони будуть контрольними пунктами для зарубок, і по них буде визначено переможця. Варто дотримуватися кількох простих правил.
Вам знадобиться
  • - Карта;
  • - контрольні зарубки;
  • - молоток;
  • - цвяхи.
Інструкція
1
Вибирайте найбільш зручні місця і заздалегідь тренуйтеся в установці міток. Все спочатку залежить від тієї місцевості, де проходить змагання. Звичайно, не варто ставити мітки в низині або близько болота, якщо змагання відбувається в лісі. Важливо, щоб кожен спортсмен міг легко встановити зарубку і не травмувався при цьому!
2
Дотримуйтесь правильну відстань. У спортивному орієнтуванні є багато різновидів трас. Вони можуть проходити від 1 або декількох кілометрів до марафонських дистанцій. З цього і варто виходити при виборі правильного відстані між контрольними пунктами. Ставте їх у межах 2 або 3 сотень метрів один від одного. При великих відстанях - до кілометра.
3
Враховуйте кількість учасників. Дотримуйтесь заходів безпеки при підході до контрольного пункту. Уявіть, що станеться, якщо кілька десятків спортсменів будуть розштовхувати один одного і намагатися зробити зарубку. Для цього вибирайте місце для міток, навколо якого буде кілька метрів чистого простору без каменів, палиць або колод. В іншому випадку це буде досить небезпечне заняття.
4
Ставте мітки на невеликий височини. Зробіть контрольні пункти на горбочку або на дереві, навколо яких є 2-3 метра простору. Звичайно, в цьому випадку спортсменам буде легше відшукати КП, але зате вони без проблем поставлять позначку і побіжать до наступного пункту. Зазвичай таким методом користуються на середніх дистанціях в лісистій місцевості.
5
Встановіть мітки , як тільки ви знайшли підходяще місце. Прибийте їх цвяхами до м'якої поверхні дерева або іншого матеріалу. Закріпіть їх як слід, щоб вони не могли хитатися. Це потрібно в цілях безпеки та запобігання поломки обладнання під час змагань. Кнопки міток повинні бути добре помітними, розташовуючись вище КП.