Як вилікувати кота.

Кожен котовладелец повинен знати найбільш типові симптоми котячих захворювань і кілька правил котячої "швидкої допомоги".
Вам знадобиться
  • Котяча аптечка. Пробіотики. Вітаміни та біодобавки (наприклад, сірка). Імуностимулятор (за рекомендацією ветеринара). Противірусний препарат. Краплі для промивання носа і очей. Антипаразитарні препарати. Порошок для обробки відкритих ран. Шприци.
Інструкція
1
Чи не тягнути час! Людина може принести вірусну інфекцію буквально на підошвах вуличного взуття. Захворювання може бути уповільненим, "змазаним", а може розвиватися стрімко, коли тварина "згорає" буквально за добу. В середньому прихований період захворювання триває 3-5 днів. Після того, як хвороба проявилася, лікування потрібно почати в першу ж добу. У кішок обмін речовин у багато разів швидше, ніж у людини. Залишити тварину, хвору панлейкопении, "відлежатися" на пару днів - все одно що кинути людину хворого тифом на тиждень або два. У кожного котовладельца має бути візитка з мобільним телефоном ветеринара. А краще не одна.
2
Тримати аптечку котячої "швидкої допомоги". Щоб тварина не засмітили шлунок шерстю, йому регулярно дають мальт-пасту або пробіотики. Останні можуть бути у вигляді порошку або таблеток - закваски для йогурту (таблетки кидають в стакан нежирного молока і ставлять на 12 годин на темне тепле місце). Періодично потрібно ганяти паразитів: глистів, вушних кліщів і бліх. Давати антигельмінтні препарати ослабленому або недавно перехворіли тварини можна.
3
Навчитися робити уколи. Це насправді може врятувати життя тварині, але при цьому треба розуміти, що любитель-ентузіаст може принести більше шкоди, ніж користі. Тому ветеринари радять новачкам або людям, які не мають відношення до медицини, тримати вдома найбільш нешкідливі і в той же час професійні препарати - "Фоспренил" (противірусний, натурального походження) і "Гамавит" (імуностимулятор плюс вітаміни групи Б, що особливо актуально в разі панлейкопении). У разі вірусної інфекції, якщо немає можливості негайно викликати ветеринара, під холку коту роблять 1-2 мл "фоспренил" і 1-2 мл "Гамавіта". Препарати можна робити одночасно, але тільки не в одну точку. В крайньому випадку, ними можна випоювати тварина, в інструкції написана дозування. "Фоспренілом" промивають очі і ніс.
4
Якщо тварина проковтнуло сторонній предмет (кістка, мотузочку, папірець, гумку), варто перевести його бульйони, кисло-молочне, можна дати соняшникова або оливкова олія. Не варто давати сухий корм або тверду їжу. І ні в якому разі не можна самостійно витягувати гумку або мотузочку з заднього проходу або робити коту клізму! Можна сильно пошкодити кишечник. Важливо пам'ятати, що найкраще лікування - це профілактика!
Зверніть увагу
Одним і тим же шприцом ін'єкцію робити не можна. І вже тим більше не варто набирати ліки вже використаної голкою. Воно зіпсується, а скупий власник ризикує спровокувати зараження крові у кішки.
Корисна порада
Є сенс попросити свого ветеринара про майстер-класі підшкірних ін'єкцій. "Шкірку" у кішок - малочутливе місце. Головне - тримати голку горизонтально, паралельно хребту і не робити укол швидко. Це може спровокувати набряк легенів. Одноразові шприци для тварин дешеві і продаються у ветеринарних аптеках. У людських голки довші, але ними теж можна користуватися.