Як побудувати генератор.

У Європі вітро генератори широко використовуються як альтернативне джерело енергопостачання. Зростає інтерес до генераторів і у російських споживачів - пропорційно збільшенню тарифів на електроенергії. Побудувати генератор - найпростішу модель - можна в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - сталеві або алюмінієві металеві бочки;
  • - металева труба;
  • - киянка;
  • - болгарка;
  • - диски по металу;
  • - велосипедна ланцюг;
  • - вело- або мотогенератор.
Інструкція
1
Виготовте лопаті генератора з полегшеної металевої бочки. Можна використовувати сталеві або алюмінієві ємності, які характеризуються високою жорсткістю і доступні за ціною. Вибирайте обсяг бочки залежно від необхідної потужності вітрогенератора, так як вона зростає пропорційно висоті і діаметру ємності. Оптимальний варіант - столітрові ємності.
2
Виготовте вітряне колесо. Для цього перенесіть на метал контури лопатей вітрогенератора, зробіть з боків бочки прорізи, потім відігніть кромки складових ветроколеса на потрібний кут. Ображати по краях болгаркою. Мінімальна кількість лопатей в саморобному генераторі - дві, але може бути і більше.
3
Виготовте зі шматка труби вертикальну вісь генератора і закріпіть на ній вітряне колесо. Конструкція вітрогенератора з вертикальною віссю простіше інших, але на ефективності роботи устаткування це ніяк не відбивається. З'єднайте деталі зварювальним швом.
4
Встановіть компактний вітрогенератор на раніше визначеному для нього місці таким чином, щоб опора, на якій закріплені лопаті, була стійка до опору вітру. Отримати електроенергію з колеса можна і без зварювання, використовуючи для її передачі велосипедну ланцюг, гумовий ролик, ремінь. В якості електричного генератора може використовуватися вело- або мотогенератор.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pHfa7rRQKh4
Зверніть увагу
Перш ніж побудувати генератор, зробіть його макет з пластику або будь-якого іншого відповідного матеріалу. Перевірте працездатність конструкції і лише після успішного її випробування приступайте до виготовлення стаціонарного вітрогенератора.
Корисна порада
Компактний вітрогенератор може мати розширений функціонал, зокрема, використовуватися для зарядки акумулятора, вентиляції приміщення, підігріву води та сушіння деревини в місцях, де центральне електропостачання з об'єктивних причин неможливо.