Як надіти струни. Як поставити струну на акустичну гітару.

Щипкові і смичкові інструменти зазвичай продаються з уже натягнутими струнами. Однак регулярно виникає необхідність поставити нові. Асортимент струн у продажу досить великий, і завжди є можливість вибрати те, що підійде саме для вашого інструменту. Не забудьте поглянути на етикетку - там зазвичай зазначено, для якого інструменту призначений набір.
Вам знадобиться
  • - Інструмент;
  • - комплект струн;
  • - камертон.
Інструкція
1
Не варто розпаковувати відразу все струни . Ставити їх потрібно в певному порядку, при цьому різницю між струнами не завжди легко відрізнити на око. Можна міняти їх поступово, знявши одну і поставивши на її місце нову.
2
На акустичній гітарі та деяких інших щипкових інструментах струну необхідно спочатку всунути в наскрізний отвір, яке є в підставці. У деяких конструкціях електрогітар їх закріплюють у струнотримач. У деяких інструментів струни фіксуються на підставці гвинтовим механізмом.
3
Проведіть струну по резонатору і грифу до верхнього поріжка. У акустичної гітари на ньому зроблені звичайні прорізи. Їх рівно стільки, скільки струн. Вкладіть струну в потрібну проріз, проведіть її до кілочка і вставте кінець в отвір кілочка. Це зазвичай робиться досить швидко. У електрогітар струна фіксується більш міцно, при цьому в декількох місцях. Найчастіше її фіксують на підставці, що ви вже зробили. Друге місце кріплення - верхній поріжок, який найчастіше забезпечений спеціальним блокуючим пристроєм.
4
Для того, щоб поставити струну на гітару, що має блокуючий пристрій, спочатку підготуйте саму струну. Якщо на її кінці є кулька, його необхідно зрізати. Але в магазинах нерідко трапляються і струни для електрогітар, у яких такої кульки немає. Закріпіть струну в підставці. Для цього використовуйте ключ. У деяких гітарах передбачені гнізда для цих кульок.
5
Підкрутіть фіксуючий механізм верхнього поріжка. Він повинен пропустити струну, тому його необхідно послабити. Проведіть у нього вільний кінець струни . Проведіть його до кілочка і вставте в отвір. Вона повинна лежати досить вільно, щоб була можливість її накрутити на кілочок. Відразу утримати струну в прорізи не вийде, її необхідно буде зафіксувати перед кінцем налаштування.
6
Натягніть струну, підкручуючи кілочок. Якщо у акустичних гітар краще спочатку злегка натягнути все струни , а вже потім відбудовувати, то налаштовувати електрогітару розумніше в зворотному порядку. Підстройте струну максимально близько до потрібного звуку. Підлаштування гвинт необхідно поставити в проміжне положення, щоб була можливість зробити більш точну настройку. Загніть вставлений в кілочок кінець струни в напрямку, протилежному тому, в якому ви будете його обертати.
7
Напрямок обертання залежить від конструкції головки грифа. Вона може бути однорядної або дворядної. У першому випадку все колки закрутіть проти годинникової стрілки. При другому варіанті проти годинникової стрілки закручують басові струни , а тонкі - за годинниковою.
8
Фіксатор на верхньому поріжку закріпіть. Підстройте гітару за допомогою підлаштування гвинта. Перевірте натяг. Воно має бути рівним, без слабини. Зайвий шматок ображати. Можна залишити невеликий шматочок і накрутити його на верхню частину струни . У акустичних гітар кінець струни обрізати не потрібно.
Зверніть увагу
Перед тим, як вставити кінець струни в отвір кілочка, потягніть її і розправте. Тоді вона краще буде тримати лад.
Необхідність в заміні струн виникає тоді, коли вони приходять в непридатність. Відбувається таке, як правило, з причини того, що на них потрапляє піт і бруд з пальців. Також струни стираються в місцях притиснення. Обмотка басових струн іржавіє. Інструмент починає видавати фальшиві звуки.

Що впливає на знос струн

Частота заміни струн залежить від інтенсивності вашої гри на інструменті. Однак корозія на обмотці басових струн може з'являтися не тільки з причини старанної гри. На це може впливати навколишнє середовище. Наприклад, підвищена вологість. Вона здатна в короткі терміни зіпсувати будь-який інструмент. При цьому на знос струн може впливати не тільки повітряний простір. Причина швидкого зносу може ховатися в їх натяг і пр.Также частота заміни струн залежить від моделі інструменту. Так, дешеві комплекти струн служать, як правило, не більше трьох тижнів. Якість звучання дорогих струн, порадує вас довше.

Правила поводження і зберігання інструменту

Щоб струни і сам інструмент служили якомога довше, необхідно дотримуватися деяких правил. Після кожного використання гітари, протирайте струни і сам гриф за допомогою м'якої тканини. Інакше бруд буде забивати і нові струни.Не зберігайте інструмент у несприятливих для нього умовах. Це підвищена вологість, протяги. Також не залишайте гітару поряд з опалювальними приладами і на морозі. Якщо інструмент все-таки не вдалося вберегти від холоду, залиште його на час в чохлі. При довгому бездіяльності гітари, звільніть натяг струн. Частота заміни струн на гітарі залежить від того, як багато часу ви проводите за грою на інструменті. Чим більше ви граєте, тим частіше доводиться міняти струни. Так, наприклад, звичайні любителі гри на гітарі, які беруть у руки інструмент час від часу, міняють струни один раз на півроку. Тоді як професійні музиканти, які практично не випускають інструмент з рук, проводять заміну набагато частіше.

Типи струн

Варто відзначити основні типи струн для гітари. Це струни металеві. У них більш сильний натяг, дзвінка гра. Перші три струни являють собою міцну сталь, басові покриті міддю. Синтетичні струни як не можна краще підходять для початківців гітаристів. Крім хорошого звучання, термін служби цих струн досить довгий. Перші три струни виготовлені з нейлону. Басові струни мають посріблену мідну обмотку. Що стосується струн жилковими, то гра на них не буде довгою. Вони сприйнятливі до змін важливості і температурі воздуха.Какім струнах віддати перевагу, особиста справа кожного. Тут велике значення мають слухові переваги, а також комфортна гра на інструменті. Що стосується заміни струн, то її можна провести самостійно або довірити професіоналові.