Як приручити піщанку. Як відучити хом'яка кусатися.

Піщанки - милі і невибагливі створення, схожі на маленьких мишок. Вони охайні і доброзичливі, легко розмножуються в неволі. Все це робить піщанку одним з досить популярних домашніх гризунів. Але купуючи звірка, пам'ятайте, що його необхідно приручити, щоб він не боявся вас. Як же це зробити?
Вам знадобиться
  • Ласощі для гризунів, наприклад, родзинки, насіння арахісу або соняшнику.
Інструкція
1
Запорукою успішного приручення буде молодий вік піщанки. Але не перестарайтеся: дитинча, занадто рано відібраний у матері, може мати проблеми з харчуванням. Ідеальний вік для піщанки, готової переїхати в новий будинок, - шість-вісім тижнів. Пам'ятайте, що ці створіння не люблять самотність, тому їх краще містити парами. В цьому випадку приручення проходитиме успішніше.
2
Для початку песчанка повинна звикнути до ваших рук. Для цього помістіть руку в клітку і не робіть різких рухів. Поступово звірок осміліє і підійде, щоб обнюхати вашу долоню. Можливо, це станеться не відразу, тому будьте терплячі. Руку слід тримати в клітці протягом декількох хвилин в день.
3
Як тільки звір перестане боятися, стане спокійно підходити і торкатися пальців, почніть давати з руки ласощі, наприклад, насіння соняшнику або арахісу. Простягаючи піщанці ласощі, ласкаво повторюйте її ім'я. Це дасть особливо хороший ефект у разі, якщо тваринка не отримував цієї підгодівлі ніде більш, окрім як з рук. Тоді близькість людини викликатимуть у піщанки асоціації з особливо смачною їжею.
4
Як тільки звір почне без страху брати у вас з долоні їжу, спробуйте взяти його на руки. Це потрібно робити дуже акуратно, двома руками. Ні в якому разі не беріть піщанку за хвіст - таким чином ви можете її травмувати.
5
Якщо боїтеся заподіяти шкоду вашому вихованцеві, а витягти його з клітки все-таки треба, використовуйте звичайну літрову банку. Поставте банку так, щоб піщанка могла в неї забратися. З цікавості вона може зробити це сама, особливо якщо ви покладете в банку смачний корм.
6
Діставши піщанку з клітки, спробуйте посадити звірка до себе на руку або на плече. Пасічник почне досліджувати руку, бігаючи по ній, добираючись до плеча і спускаючись назад. Страхуйте вашого вихованця, щоб він не впав на підлогу.
7
Намагайтеся в перший час тримати руку з піщанкою над диваном або ліжком, щоб ваш улюбленець не отримав травму при падінні. Угостите звірка чимось смачненьким, коли він буде сидіти у вас на плечі, щоб у нього закріпилися приємні асоціації з вашими руками.
8
Якщо ви будете повторювати такого роду вправи кожен день, дуже скоро песчанка почне сама проситься на руки, підводячись на задні лапки і повертаючись до вас. Будьте акуратні і терплячі з вашим вихованцем, і його довіру вам гарантовано.
Зверніть увагу
Намагайтеся не давати піщанці насіння соняшнику занадто часто, оскільки вони дуже калорійні для звірка.
Корисна порада
Спілкування з вами не повинно ставати єдиною розвагою для звірка. Поставте в клітку бігове колесо, і ваш маленький улюбленець буде з задоволенням проводити в ньому час.