Як вживати водохресну воду. чи можна набирати святу воду при місячних.

19 січня, в велике свято Хрещення Господня, православні віруючі приходять в храм, щоб набрати святої води. Та що там говорити, згідно з віруваннями, вся вода в цей день стає святою, а той, хто набере її вдома або в будь-якому чистому водоймі, може безперешкодно використовувати весь рік нарівні з принесеною з храму. Так як же правильно вживати водохресну воду , і чи є якісь обмеження з цього по воду ?
Вам знадобиться
  • Вода, іконостас, молитва.
Інструкція
1
Свята вода може зберігатися не тільки перші дні після хрещення, а весь наступний рік. Краще всього розмістити її в районі іконостасу в червоному кутку квартири. Якщо ж спеціально обладнаного іконостасу в будинку немає, зберігати бутель зі святою водою слід поряд з будь іконою або іконами. Не варто ставитися до вживання святої води, як до звичайного прийому ліків або терапії. Кожен прийом води повинен проходити з молитвою і благоговінням. Основна сила такої води саме в православній вірі в її диво, саме тому ефект досягається тільки в тому випадку, якщо людина серйозно ставиться до вживання води і свято вірить у подальше зцілення.
2
Якщо невіруюча людина буде вживати святу воду , вона не зробить на нього ніякого ефекту. Також не буде ефекту від використання святої води без відома хворого. Тому, якщо ви збираєтеся потайки підливати святу воду в питті або суп комусь із своїх знайомих і родичів, не витрачайте на це час. Вода повинна прийматися тільки усвідомлено і з особливим благоговінням і молитвою. Віруючим слід приймати святу воду щодня, вранці натщесерце. Якщо ж за станом здоров'я це може бути небажано, тоді воду п'ють протягом дня, але обов'язково з молитвою.
3
Водохресну воду необхідно використовувати тільки для лікування або окроплення житла. Ні в якому разі не вживайте її для господарських і побутових потреб і не виливайте в каналізацію або унітаз. Якщо свята вода зіпсувалася, її слід вилити в річку або полити яке-небудь рослин, а ємність, у якій вона зберігалася, більше не застосовувати. З хрещенській водою, яка простояла у вашому будинку рік і зіпсувалася, слід вчинити тим же чином. Якщо ж навіть через рік вода залишилася в хорошому стані, їй можна користуватися і далі.
Зверніть увагу
Жінкам під час місячних не можна вживати святу воду. Послаблення цього правила дозволяється тільки в разі небезпеки для життя. Доторкатися до посудини, в якому міститься водохресна вода, в ці періоди можна.
Корисна порада
Якщо святої води в будинку дуже мало, можна розвести її звичайною водою. Робити це необхідно з молитвою і перебуваючи в стані благоговіння. Просте переливання води з однієї ємності в іншу не дасть ніякого результату.