Як розводити раків.

Якщо ви хочете зайнятися розведенням раків для подальшого їх продажу або навіть для особистих цілей, вам потрібно дещо знати про різновиди раків, про способи розведення, а також про плюси і мінуси того чи іншого способу. Давайте розглянемо все по порядку.
Інструкція
1
Існує два різновиди раків: озерні (або блакитні) і річкові. Озерні раки - експортний вид. Вони можуть досягати великих розмірів навіть в суворих кліматичних умовах центральної і північної частини Росії. Річкові раки ростуть повільно і вони далеко не такі великі. Їх повільне зростання обумовлюється впаданням цих раків в сплячку на довгий час. Як ви розумієте, очевидним вибором для власноручного розведення раків є блакитні раки.
2
Розводити раків можна двома способами. Для початку вам необхідний власний штучний водойму або опалюючи кімната площею не менше 20 м2 і кілька акваріумів.
3
Якщо у вас є свій водойму, подбайте про систему очищення і фільтрації води, бо раки люблять чисту воду. Хорошим вибором стануть німецькі біофільтри. Крім того, у водоймі слід розмістити порожнисті штучні камені, які раки використовуватимуть як нор.
4
Після цих операцій можна завозити раків і починати займатися їх підгодівлею. Для цього підійдуть дощові черв'яки, які не забруднюють воду. Тепер можна чекати, поки особини не почнуть виростати. Після цього можна буде починати частина раків відловлювати.
5
Як достоїнство цього способу можна відзначити забезпечення природних умов для життя раків, що передбачає добре розмноження. А мінуси: впадіння раків в сплячку призводить до їх линянні раз на рік. А це погано позначається на розмірах і зростанні особин.
6
Якщо у вас є вільний опалювальне приміщення, розмістіть в ньому кілька акваріумів, заповніть їх піском, порожнистими камінням або навіть цеглинами, ну і водними рослинами. Тепер на акваріуми слід встановити повітряні компресори, а також системи фільтрації. Системи і компресори повинні бути саме акваріумними, бо вони набагато дешевше тих, що встановлюються у водоймах.
7
Завезіть раків і починайте їх підгодовувати все тим же дощовим хробаком, мотилем або відвареної кашею. Тільки уникайте жирної їжі, щоб вода не загрязнялась. Коли вже вирослі раки почнуть розмножуватися, ви можете приступати до вилову.
8
В таких умовах раки швидше ростуть і виростають до оптимальних розмірів. Однак викласти за акваріуми, фільтри і компресори вам доведеться кругленьку суму - це безсумнівний мінус.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=T1BELjlbqHg