Як проводити загартовування.

Загартовуватись необхідно, причому робити це потрібно цілий рік. Екстремальні види впливу на організм (обливання крижаною водою, наприклад) не принесуть користі, це лише додатковий витрата життєвих сил і енергії. Починати загартовування можна в будь-якому віці.
Інструкція
1
Найкращий час для підвищення витривалості організму - літо. В теплу пору психологічне сприйняття загартовування дозволяє без праці і особливого стресу почати обливання холодною водою, повітряні ванни і пр. Починайте загартовування з простих процедур - обтирання та ванночок для ніг. Обтирати потрібно руки і тулуб - змочіть у холодній воді невеликий рушник і швидко обітріть тіло. Завершіть процедуру витиранням тіла сухим рушником.
2
Поступово переходите до прохолодних ванночок для ніг. Починати слід з 380C і поступово знижувати температуру води до 16-180С. Якщо ви зробите ножні ванночки регулярними, то через 3 місяці зможете спокійно витримувати крижану воду протягом 3 хвилин. Ванночки слід робити перед сном, приблизно за півгодини до нього - опустіть ноги в тазик з водою до гомілок і тримайте їх у воді протягом трьох хвилин.
3
Тим, хто добре переносить контрастний душ, підійдуть обливання або зміна температур. Почніть з температури, приємною вашому тілу - приймайте такий душ протягом двох тижнів. Потім почніть включати холодну воду на кілька секунд - спочатку один раз, потім два, три і т.д. Поступово збільшуйте тривалість холодного душу.
4
Часті захворювання носоглотки лікуються загартовування м горла - контрастні полоскання допомагають оздоровити тканини і зробити їх несприйнятливими до холоду.
5
Основними правилами загартовування є помірність і послідовність. Знижуйте температуру плавно, при цьому дотримуйте регулярність процедур. Тільки при щоденному виконанні вправ можна розраховувати на результат. Якщо в процесі загартовування ваше самопочуття погіршується, то слід змінити метод.
6
Ведіть здоровий спосіб життя, харчуйтеся повноцінно, не паліть і не випивайте - тільки при виконанні цих умов ефект від загартовування буде відповідним.