Як провязать дві петлі разом.

При в'язанні спицями регулярно виникає необхідність провязать разом дві, три і навіть більше петель. Це потрібно для виконання багатьох малюнків з накидами, щоб ширина вироби залишалася незмінною. У багатьох випадках кількість петель необхідно зменшити. Наприклад, при виготовленні реглана, якщо виріб в'яжеться знизу. Провязивать 2 петлі разом можна як лицьовими, так і виворітними петлями.
Вам знадобиться
  • - нитки середньої товщини;
  • - спиці по товщині ниток.
Інструкція
1
Для освоєння цього прийому наберіть на спиці довільну кількість петель і зв'яжіть кілька рядів панчішної або хусткової в'язкою. Якщо ви тільки вчитеся в'язати, для початку спробуйте провязать дві петлі разом лицьовою. Зніміть кромочную. Введіть праву спицю в петлю точно так само, як і для звичайної лицьової. Чи не знімайте її і поки не чіпайте робочу нитку, а введіть спицю в наступну петлю. Захопіть робочу нитку, виведіть утворену петлю до себе через дві попередніх. Скиньте попередні петлі. Провязав таким чином ряд, ви переконаєтеся, що на спиці у вас залишилося в два рази менше петель, ніж було до цього. Такий прийом може дуже стати в нагоді при в'язанні, наприклад, шапки.
2
Потренируйтесь в пров'язуванні двох петель виворітного. Зніміть кромочную і накиньте робочу нитку на ліву спицю поруч з наступного за рахунком петлею. Проведіть праву спицю під робочою ниткою в сусідню петлю, потім в наступну і захопіть нитку. Простягніть нову петлю крізь дві знаходяться на спиці і накинуту нитка. Скиньте петлі. Точно таким же способом пров'язуються разом три петлі і більше. Робоча нитка протягують через відповідну кількість петель.
3
В деяких візерунках петлі пров'язуються разом перед накидом або після нього. Це зазвичай видно на схемі або вказано в описі. Якщо необхідно виконати даний прийом перед накидом, зробіть це точно так само, як і в описаному способі. Коли вони слідують за накидом, накиньте робочу нитку на праву спицю, потім проведіть цю спицю в 2 наступні петлі, простягніть крізь них нитку і скиньте ці 2 петлі, не чіпаючи накиду.
4
Для виконання візерунка «шишечки», як і інших схожих, в одному ряду з однієї петлі вив'язується декілька. Як правило, це три або п'ять петель, але можуть бути дві і чотири. Кількість петель значно збільшується, а скорочується воно в наступному ряду. Перевернувши роботу, на місці кожного додавання пров'яжіть всі набрані петлі разом.
5
При вив'язуванні реглана петлі таким чином спускаються по краю. Довяжіте поличку або рукав до потрібної висоти. На початку лицьового ряду зніміть кромочную, пров'яжіть 1 петлю лицьовій, потім 2 петлі разом виворітної і ще 1 петлю виворітного. Це дасть можливість зробити лінію реглана більш декоративною. Зшивати такі вироби необхідно трикотажним швом «ялинка».
6
Значно рідше застосовується інший спосіб виконання двох петель разом. Зніміть кромочную. Проведіть праву спицю в першу петлю, захопіть другу і витягніть її, скинувши першу. Цей варіант використовується в деяких візерунках, а також при закриванні петель.
Зверніть увагу
Дві петлі можна провязать разом лицьовій схрещеної або виворітного схрещеною. Робиться це точно так само, як і при виконанні звичайних петель, тільки робоча нитка протягується НЕ через одну, а через дві петлі попереднього ряду.
В в'язанні на спицях існує маса різних технік пров'язування петель, створення візерунків, закріплення рядів, прибавки і убавкі петель, і так далі. Багатьох в'язальниць цікавить, як правильно провязивать на спицях кілька петель разом. Це не так складно, якщо володіти правильною технікою. У цій статті ми розповімо, як провязать разом три петлі лицьової в'язкою з різним нахилом, а також про те, як провязивать по три петлі, розташовуючи їх не поруч один з одним, а один над одним.
Інструкція
1
Якщо ви хочете провязать разом три петлі з нахилом вправо, помістіть робочу нитку за роботою і введіть праву спицю в третю, другу і першу петлю з лицьового боку. Підхопите робочу нитку і протягніть її через три петлі одночасно.
2
Петлі будуть нахилені вліво, якщо ви правої спицею з лицьового боку підчепите першу петлю і знімете на іншу спицю, а потім повторіть те ж саме з другою петлею. Пров'яжіть лицьовій в'язкою третю петлю і протягніть її через дві зняті непровязанной петлі.
3
Також три петлі можна провязать разом так, щоб перша і третя петля знаходилися під другою петлею. Для цього помістіть нитка позаду роботи і праву спицю заведіть в другу, і потім в першу петлю з лицьового боку в'язання. Чи не пров'язуйте ці петлі і зніміть їх на праву спицю.
4
Третю петлю пров'яжіть лицьовій в'язкою і витягніть через зняті дві петлі. Схожим способом можна провязать три петлі так, щоб перша і третя петля знаходилися над другою петлею.
5
Праву спицю введіть в першу петлю з лицьового боку, зніміть її з лівої спиці на праву, а потім пров'яжіть лицьовій в'язкою третю і другу петлю. Простягніть провязани петлі через першу петлю, яка залишилася непровязанной.
6
Цими чотирма способами можна провязивать разом по кілька петель одночасно - на їх освоєння ви не витратите дуже багато часу.