Як зберегти гладіолуси. гладіолус Як зберегти зрізку.

Гладіолуси - красиві і елегантні квіти. Існує більше 300 різновидів гладіолусів найрізноманітніших кольорів і відтінків: від білого до насиченого червоного, а також чорні і навіть зелені гладіолуси. Багато хто з них виростають до 70-100 см у висоту.
Вам знадобиться
  • - 1 таблетка размельченного аспірину;
  • - 0,5 г перманганату калію (марганцівки);
  • - 0,4 г лимонної кислоти;
  • - 1 столова ложка оцту;
  • - 2-3 краплі нашатирного або камфорного спирту;
  • - 1 чайна ложка борної кислоти або кухонної солі;
  • - 15-20 г цукру або глюкози;
  • - 1 таблетка активованого вугілля.
Інструкція
1
Так як гладіолуси - досить високі квіти, важливо підібрати правильну вазу для них. Вона повинна бути досить високою, великий і міцною.
2
пріщіпніте за допомогою пальців всі слабкі пагони біля основи кожного стебла.
3
Видаліть всю зайву листя зі стебел квітів, щоб уникнути її гниття і неприємного запаху від води.
4
Візьміть кілька стебел Монстери і обріжте їх до 25 см. Монстера знадобиться як декоративний елемент для прикраси вази.
5
Додайте 1 ч.л. відбілювача в вазу з холодною свіжою водою.
6
Обріжте стебла гладіолусів рівно настільки, щоб при зануренні їх в воду у вазі перебувала 1/2 всієї довжини кольорів. Завжди обрізайте стебла під кутом для максимальної абсорбції води.
7
Рівномірно розподіліть гладіолуси і монстери у вазі. Перевірте, щоб висота квітів була однаковою.
8
Кілька гладіолусів можна обрізати коротше і розташувати їх по колу із зовнішнього боку букета, щоб створити ефект пишного цвітіння.
9
Для продовження цвітіння зрізаних гладіолусів у воду також можна додавати наступні речовини (пропорції вказані з розрахунку на 1 л): - 1 таблетка размельченного аспірину; - 0,5 г перманганату калію (марганцівки); - 0,4 г лимонної кислоти; - 1 столова ложка оцту; - 2-3 краплі нашатирного або камфорного спирту; - 1 чайна ложка борної кислоти або кухонної солі; - 15-20 г цукру або глюкози; - 1 таблетка активованого вугілля.
Зверніть увагу
Деякі частини гладіолуса отруйні, а стикання з особливими різновидами цих квітів може викликати алергічні реакції або подразнення кожі.Прежде ніж ставити квіти у вазу, ретельно вимийте або прополосніте її.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте прозору вазу, візьміть 3 квітки монстери і повністю видаліть у них стебла. Розкладіть їх усередині вази перед тим, як наповнити її водою. Це додасть квіткової композиції більш суворий від.Желательно щодня міняти воду у вазі і видаляти завянувшіе цвети.Помещеніе, де стоять гладіолуси, має бути світлим і добре провітрюваним.
Гладіолуси добре пристосовані до клімату нашої країни, але щоб вони дійсно виросли, необхідно правильно підготувати їх до посадці. Для цього потрібно дотримуватися інструкції.
Інструкція
1
Посадковий матеріал зберігайте при температурі 4-10 градусів тепла до кінця березня. Якщо бульбоцибулини зберігалися в належній прохолоді, то після посадки вони будуть сходити одночасно. Наприкінці березня занесіть посадковий матеріал додому. Якщо вдома будете його зберігати при температурі не вище 2-8 градусів тепла, то сходи можуть затриматися аж до липня.
2
На початку квітня необхідно очистити бульбоцибулини від криючих лусочок. Також переглядайте кожну цибулину і відбраковують хворі. Якщо пошкодження незначні або потрібного сорту мало, то можна акуратно вирізати пошкоджене місце і змастити зеленкою. Очищені бульбоцибулини кладете в коробки або інші ємності, туди ж вкладаєте етикетки із зазначенням сорту. Ставите коробки під розсіяне світло. До часу посадки майже у всіх клубнелуковиц з'являться паростки завдовжки до 5 см. Якщо хочете підвищити стійкість гладіолуса до грибка і прискорити цвітіння, перед посадкою обробіть бульбоцибулини в препаратах Фітоспорін, Фундазол. Перед застосуванням прочитайте інструкцію.
3
Пам'ятайте, що старі бульбоцибулини треба постійно омолоджувати молодим посадковим матеріалом - клубнепочкі. Саме цей спосіб є основним способом розмноження гладіолуса. Якщо вибирати великі клубнепочкі, то можна отримати квітуча рослина в перший же рік. Враховуйте, що деякі сорти дають тільки дрібну клубнепочкі.
4
Приблизно за 2-7 днів до посадки, в залежності від їх розміру, очистіть клубнепочкі - великі раніше, дрібні пізніше. Більш якісний посадковий матеріал зможете отримати, якщо будете відбирати для посадки ті клубнепочкі, які за розміром більше і у яких утворилося кілька кореневих горбків. Чим більше клубнепочкі має кореневих горбків, тим винослівей і потужніше виросте рослина.
5
Приступайте до посадці, як тільки дозволить грунт. Строки посадки гладіолусів з року в рік різні, багато що залежить від того, яка весна - холодна або тепла. Але в будь-якому разі не бажано запізнюватися з посадкою. Якщо ви живете в Сибіру, необхідно висаджувати квіти в період з 5 по 15 травня (орієнтуйтеся на погодні умови). Мешканці ж середньої смуги повинні садити гладіолуси з середини або кінця квітня до середини травня.