Як визначити якість м'яса.

Купуючи м'ясо, слід вибирати перевірених продавців. Неважливо, мова йде про магазинах або ринках. Знайшовши «свого», покупці зазвичай залишаються вірними йому. Також непогано знати, хто це м'ясо справив, з якого воно регіону, не використовувалися чи при вирощуванні худоби гормональні препарати та інші речовини, шкідливі для організму людини. Все це безпосередньо впливає на якість .
Вам знадобиться
  • -говядіна;
  • -свініна;
  • -бараніна.
Інструкція
1
Купуйте м'ясо в магазинах, які мають хороше холодильне обладнання. Особливо це актуально для південних регіонів, а також теплої пори року. На жаль, ще багато точок користується старим обладнанням, яке погано тримає температуру. Саме з цієї причини покупці так часто бачать у продажу темне м'ясо з підвітряного краями, а близько прилавка відчувають характерний запах. Ще одна порада - уникайте торговельних комплексів та універсамів, що використовують рожеву підсвічування для м'ясних прилавків. Вона була придумана з метою додання продукту товарного вигляду, тобто дезінформування покупців щодо справжнього вигляду і якості м'яса.
2
Купуйте м'ясо на колгоспних ринках тільки у тих продавців, які мають акуратний зовнішній вигляд. Крім документів, що підтверджують якість сировини, спецодяг і чистота людей за прилавками (як і самих прилавків) - важлива умова, недотримання якого може коштувати здоров'я. Коли на ринку виробляють розруб, зверніть увагу на стан інструментів. Якщо їх не миють після кожного використання, вони перетворюються на розсадник патогенних мікроорганізмів.
3
Вибирайте м'ясо, яке не було попередньо заморожено, а потім відтанула. Визначити дефростаціі можна, якщо натиснути на м'якоть. Ямочка від натиску жевріє більше хвилини - краще пошукайте інший товар. Справа в тому, що при розморожуванні збільшується ризик обсіменіння мікрофлорою, що може викликати розлади. Також знижується якість м'ясних волокон, в результаті готові страви виходять сухими і не такими ніжними, як аналогічні страви, приготовані з парного м'яса.
4
Визначте вік тварини. Зробити це можна, якщо оглянути реберні кістки. Чим менше просвіт між ними - тим більше років було корові, свині або барана при забої. Важливий факт - колір м'якоті. У більшості випадків м'ясо молодих тварин світліше. Само собою, воно більш переважно для вживання в їжу.
5
Понюхайте шматок. Багато соромляться це робити. Даремно. Запах здатний сказати про якість продукції набагато більше, ніж візуальний або тактильний огляд. Якщо м'ясо видає неприємний запах, ні про яку якість говорити вже не доводиться. Втім, є винятки. Наприклад, баранина і козлятина можуть видавати не дуже приємний запах, навіть якщо їх свіжість не викликає нарікань. Досить загального змісту тварин обох статей, щоб м'ясу згодом був притаманний своєрідний «душок».
Товар - це будь-який споживчий продукт, річ, що є головним об'єктом ринкових відносин між продавцем і покупцем. Всі люди роблять покупки на ринку або в магазинах, і не завжди залишаються задоволені якістю придбаних товарів. А адже існують прості способи, що дозволяють визначити якість продуктів, і уберегти себе і свою сім'ю від негативних наслідків.
Інструкція
1
Щоб перевірити якість молока, капніть на ніготь невелику краплю. При цьому розведене водою молоко буде розтікатися, а крапля нерозбавленого свіжого молока не змінить своєї форми. До того ж молоко, яке розбавили водою, стає більш рідким і має блакитний відтінок, а якісне хороше молоко білого кольору, часом з жовтизною, але неодмінно густе.
2
Свіжа сметана завжди має однорідну густу консистенцію, жовтуватого або білого кольору з трохи кислим післясмаком. Якщо сметана гірчить і має неприємний запах, значить, вона несвіжа.
3
Хороший свіжий сир завжди має білий або світло-жовтий колір, з кислуватим смаком і запахом. Він не повинен бути ні занадто вологим, ні занадто сухим.
4
При покупці свіжої риби зверніть увагу на луску. Вона повинна бути покрита прозорою, але чистої слизом, бути гладкою і щільно прилягати до тіла риби. У свіжої риби очі обов'язково опуклі і блискучі. Одним з основних показників свіжості риби - колір зябер. Вони повинні бути темно- або світло-червоного кольору, без слизу. При натисканні на рибу пальцем, слід повинен швидко вировняться.У свіжомороженої риби хорошої якості очі трохи запалі, а зябра - злегка бліді.
5
Якісне м'ясо має тонку, світло-червоне або світло-рожеву скоринку. Натисніть пальцем на м'ясо. Швидко вирівняти слід говорить про якість м'яса. Місце розрізу злегка вологе, але щільне і еластичне. Якщо ви поторкаєте м'ясо і виявите, що пальці стали липкими значить, воно почало псуватися. Якісне м'ясо може мати незначний характерний запах. Якщо ви відчули запах марганцівки, оцту або чогось ще, швидше за все недбайливий підприємець намагався його «реанімувати», щоб видати зіпсовані м'ясо за свіже.
6
При покупці птиці зверніть увагу на шкіру. Вона повинна бути сухою, рівного жовтуватого кольору. У курчат шкіра світла, з блакитними прожилками під крилами. А у немолодої птиці шкіра стара, груба, без прожилок. Перевірити птаха можна також простим нажатіем.Знаніе цих простих показників допоможе вам зробити правильний вибір при купівлі м'ясних і молочних продуктів.