Як вишивати канва з малюнком.

Для вишивання хрестом по канві з нанесеним малюнком можна використовувати готові набори, наявні в продажі, або самостійно розробити ескіз, нанести його на тканину і створити ексклюзивну картину.
Інструкція
1
Обробіть краю канви, на яку нанесений малюнок. Прокладіть рядок зигзаг на швейній машинці по краю вироби. Слідкуйте, щоб нитка не стягувала матеріал канви. Якщо ні швейної машинки, нанесіть тонким пензлем клей ПВА по контуру матеріалу і залиште на дві години для висихання.
2
Підберіть нитки для вишивання. Прикладайте наявні муліне до малюнка на канві. Зробіть держатель для ниток. Для цього в шматочку картону пробийте дироколом отвори по числу використовуваних відтінків муліне. Помістіть в них розрізані нитки. Як альтернатива муліне можна використовувати тонкі вовняні або шовкові нитки.
3
Помістіть канву в п'яльця. Використання цього пристосування не допустить деформації тканини під час вишивання. Не затягуйте пяльца занадто туго, щоб малюнок не перекосився.
4
Приступайте до вишивання. Відокремте необхідну кількість ниток муліне. Для канви Aida 14 використовуйте 2 або 3 нитки. Почніть вишивання з однотонних ділянок. Слідкуйте за тим, щоб закривати стібок кожного хрестика був прокладений в одному напрямку. Переміщайте пяльца по канві, щоб вишивали область перебувала в їх центрі. Для більш ніжного переходу відтінку на обличчях і руках людей, використовуйте меланжеві нитки. Для цього візьміть два відтінки муліне, які використовуються для вишивання, наприклад, особи. Відокремте по одній нитки кожного кольору, з'єднайте, всуньте в голку і вишивайте область переходу між вихідними відтінками. Це дозволить зробити малюнок більш реалістичним, без різких переходів.
5
Готову вишивку виперіть в трохи теплій мильній воді, прополощіть, висушіть. Не турбуйтеся, якщо вода, в якій ви прали виріб, забарвилася, це з канви сходить нанесений малюнок. Щоб вишивка не змінила колір, додайте в мильний розчин поварену сіль. Пропрасуйте виріб праскою, поклавши її на фланелеву підстилку лицьовою стороною вниз. Це дозволить хрестиками залишитися об'ємними.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LDvUvRY24Ro
Корисна порада
Не періть готовий виріб в гарячій воді, нитки можуть злиняти.