Як коптити кальмари. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Упаковками з копченими кальмарами заповнені всі кіоски та супермаркети, але такий продукт не має нічого спільного з кальмаром домашнього копчення. Приготувати цей делікатес можна в будь коптильні, прості екземпляри зараз продаються за доступними цінами, крім того, можна використовувати аерогриль.
Вам знадобиться
    • Кальмари
    • стружка для копчення
    • препарат для копчення
    • сіль
    • аерогриль або коптильня.
Інструкція
1
Копчені кільця кальмарів в аерогрілеСначала потрібно підготувати тушки кальмарів - очистити від плівок і нутрощів. Покладіть тушки в посуд і залийте окропом. Плівки згорнуться, і очищати буде легше. Потім промийте гарненько кальмарів з усіх боків під струменем води. Після цього варіть тушки кілька хвилин, потім витягніть і обсушіть їх. Наріжте кальмара кільцями або соломкою і покладіть на середню грати аерогрилю. У стиммер, спеціальний піднос, викладіть вільхову стружку і змочіть її трохи водою і препаратом для копчення. Поставте стиммер на саму верхню решетку.Включіте аерогриль на температуру 230 градусів, встановіть середню швидкістю обертання вентилятора. Коптити 10-15 хвилин.
2
Для приготування кальмарів в коптильнях найкраще підходять стружки і тирса листяних порід дерев, вони тліють і дають багато диму. Використовуйте дрова бука, вільхи, ясена, виняток становлять тільки береза і осика. Береза виділяє багато смол, а осика надає продукту гіркуватий прівкус.Ізисканний смак кальмарові додадуть додані в самому кінці процесу копчення верес, ялівець, вишневе листя, шавлія, розмарин і м'ята. Коптять кальмарів зазвичай гарячим способом, він більш простий і швидкий. Попередньо тушки очищають і промивають і трохи посипають сіллю. Кальмар не риба, просолювати довгий час його не потрібно, тому викладайте його через півгодини в коптильню. Готовність можна визначити за кольором - золотистого відтінку буде цілком достатньо. Зберігається такий кальмар гарячого копчення недовго, максимум пару днів. При холодному копченні в стаціонарних коптильнях кальмара ретельно просаливают, а потім коптять холодним димом температурою 20-40 градусів. Тривалість процесу копчення 1-2 дні, зберігається кальмар холодного копчення тривало, до чотирьох місяців.
3
Кінцевий результат залежить в основному від правильно обраного температурного режиму копчення і дотримання часу процесу. Звичайно, коптити кальмара не надто просто і швидко, зате результат перевершить всі очікування.