Як оформити стінгазету про російською мовою. Стінгазета з російської мови.

Стінгазета про російській мові може бути присвячена дню вчителя, першого вересня, шкільній олімпіаді. В її оформленні не варто спиратися на загальноприйняті стандарти. Оригінальність і яскравість приверне набагато більше уваги учнів.
Вам знадобиться
 • - аркуш ватману;
 • - сучасні молодіжні журнали;
 • - фломастери, кольорові олівці;
 • - фарби і пензлики;
 • - клей;
 • - ножиці;
 • - блискітки;
 • - фото учнів;
 • - кольоровий картон.
Інструкція
1
Перед виготовленням стінгазети продумайте теми, які ви хочете в ній висвітлити. Попросіть учнів написати невеликі есе, а кращі роботи додайте в газеті.
2
Озаглавьте стінгазету. Придумайте оригінальний слоган, наприклад «Писати грамотно - це круто!». Намалюйте текст великими літерами у стилі графіті. Попросіть учнів старших класів допомогти вам. Серед них точно знайдеться хоча б один, хто зможе прекрасно оформити заголовок.
3
Постарайтеся піднести інформацію, яку хочете розмістити на стінгазеті, простою мовою. Якщо це правила - придумайте веселі приклади. Вирізуйте картинки з модних журналів і клейте їх поруч. Вставляйте фрази з культових серіалів.
4
Не перевантажуйте стінгазету надто серйозною інформацією. Цього достатньо в підручниках. Знайдіть забавні факти з історії російської мови. Дайте розшифровку давньослов'янських виразів. Напишіть невеличку замітку про сучасний молодіжному сленгу.
5
Есе, які хлопці написали по темі стінгазети, наклейте між основними статтями. Можна зробити вирізки, залишивши тільки найцікавіші висловлювання. Поруч прикріпіть фото учнів, які складали ці тексти. Це приверне величезну увагу всіх школярів.
6
На решту вільними місця, наклейте літери російського алфавіту, вирізані з кольорового картону. Зробіть їх різного розміру. Накладайте символи на картинки, щоб стінгазета виглядала незвично.
7
Візьміть паперовий клей. Нанесіть його на ватман в декількох місцях. У будь-яких, головне, щоб він не потрапив не тексти. Посипте стінгазету блискітками. Тепер ваш твір буде сяяти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=J4yMNgGIzSY
Корисна порада
Присвятіть створенню стінгазети один з уроків російської мови. Навчальний процес від цього не постраждає. Зате хлопці будуть ставитися до плакату, створеному своїми руками, набагато більш дбайливо.
Стінгазета це тематична, найчастіше дуже барвиста настінна газета. А точніше лист великого формату з малюнками, віршами та цікавими історіями. Зробити стін газету досить просто, треба тільки докласти старання, кмітливість і трохи фантазії.
Вам знадобиться
 • - ватман формату А1;
 • - кольорові олівці;
 • - двосторонній скотч або клей;
 • - ножиці;
 • - кнопки;
 • - кольоровий папір.
Інструкція
1
Перше що вам потрібно зробити - це купити у спеціалізованому магазині або будь-якому відділі з канцтоварами ватман формату А1. Якщо ви хочете зробити настінну газету менших розмірів, то купіть ватман формату А2 (він рівно в половину менше А1). Так само придбайте кольорові олівці, фарби або фломастери, двосторонній скотч і кольоровий папір.
2
Тепер для майбутньої стінгазети виберете тему, яку ви будете в ній висвітлювати. Тематика може бути різною. Наприклад, стінгазета може бути вітальній: до дня народження або на новий рік, на 23 лютого або на восьме березня. А може і оглядати деякі події: спортивну естафету або інші заходи.
3
Після того, як тематика майбутньої стінгазети визначена, підготуйте цікаві картинки, фотографії, історії, виписки з журналів або статей. Готові вірші та поздоровлення ви можете взяти з книг або інтернету, але можна придумати їх і самому.
4
Обов'язково придумайте назву своєї стінгазеті. Недарма кажуть: «Як корабель назвеш, так він і попливе». Часом добре підібране назву визначає успішність починання серед мас.
5
Закінчивши з підготовчою роботою, переходьте безпосередньо до самого оформленню. По-перше, великими гарними літерами напишіть заголовок. Яскраво розфарбуйте його. Традиційно заголовок розташовується посередині верхньої частини ватману, але при бажанні ви можете зробити його з боку, найкраще з лівого боку, написавши букви в стовпчик (це зручніше для сприйняття).
6
Тепер справа за малюнками. Намалюйте мордочки, чоловічки, квіточки та інші декоративні елементи або виріжте їх з кольорового паперу. Якщо ви не сильні в образотворчому мистецтві, то можна за допомогою клею або двостороннього скотча приклеїти готові картинки.
7
Під картинками або на будь-якому вільному місці розташуйте текст. Привітання та вірші на стінгазеті можуть перебувати в хаотичному або строгому порядку. Це вирішувати вам.
8
Готову стін газету приклейте на двосторонній скотч або заколіть голками, кнопками до стіни або стенду. Пам'ятайте, що підхід (доступ) до стінгазеті повинен бути вільним, що б будь-який бажаючий міг її подивитися.