Як перевірити динистор.

динистор називається прилад, що відкривається в тому випадку, якщо прикладена до нього пряме напруга перевищує певне значення. Після цього він закривається лише після зниження проходить через нього струму до іншого певного значення.
Інструкція
1
За типом динистора дізнайтеся з довідника або спеціалізованих веб-сторінок два параметри динистора: напруга відкривання і ток закривання. Якщо вам невідома його цоколевка, дізнайтеся і її.
2
Візьміть навантаження, що споживає струм, в два рази перевищує струм закривання динистора і розраховану на напругу, в півтора рази перевищує напруга його відкривання. Підключіть навантаження до регульованого блоху харчування через динистор і амперметр, дотримуючись полярності. Паралельно блоку підключіть вольтметр, також дотримуючись полярності. Виставте на них правильні межі виміру. Дуже зручні регульовані блоки живлення з вбудованими вольтметром і амперметром.
3
Паралельно навантаженні підключіть другий вольтметр. При його приєднання також дотримуйтесь полярності і правильно встановіть на ньому межа вимірювання.
4
Встановіть на блоці живлення ручку регулювання напруги в положення, відповідне мінімуму, потім увімкніть його. Плавно підвищуйте напругу до тих пір, поки навантаження не включиться. Запишіть показання вольтметра. Потім, уважно стежачи за стрілкою або індикатором амперметра, плавно знижуйте напругу, поки навантаження не вимкнеться. Запишіть ті свідчення амперметра, які мали місце безпосередньо перед відключенням навантаження.
5
Вимкніть блок живлення, переконайтеся, що напруга на його виході зникло, після чого розберіть ланцюг. Звірте результати вимірювання з паспортними, враховуючи падіння напруги на навантаженні, виміряний другий вольтметром. Просто відніміть його із загального напруги живлення. Виміряні параметри не повинні відрізнятися від паспортних більш, ніж на двадцять відсотків.
6
При необхідності перевірте динистор на стабільність параметрів, провівши кілька вимірів. Прилади, параметри яких нестабільні або не відповідають паспортним, використовуйте тільки в невідповідальних ланцюгах.