Як зробити ліфт Ниви. Як переварити пороги.

Автомобіль Нива НЕ всюдихід і по прохідності сильно поступається УАЗ. Для підвищення прохідності потрібна, в першу чергу, установка великих коліс і ліфт підвіски. Врахуйте, що на ліфт ованной Ниві помітно знижується ресурс деталей підвіски, ходової частини та трансмісії. Тому сенс проводити ліфт є лише при частому використанні Ниви на серйозному бездоріжжі.
Вам знадобиться
  • Стяжки пружин підвіски (короткі для передніх і довгі для задніх). Набір комбінованих і накидних ключів з набором торцевих головок. Болгарка. Лещата. Домкрат. Для задньої підвіски: пружини ВАЗ-2104 і проставки для задніх пружин від ВАЗ-2101-2107, амортизатори від Газелі або імпортні, верхні поздовжні реактивні тяги від ІЖ-2126. Для передньої підвіски: пружини від Шевроле-Ниви, амортизатори від цього ж авто або імпортні, притискні шайби пиляків кульових опор в якості проставок.
Інструкція
1
Перед початком робіт вивісите Ниву на підйомнику. При відсутності підйомника підійміть домкратом і встановіть на підставки під кузов. Вивішування автомобіля знижує ризик його падіння і прискорює процес ліфт ованія.
2
Підніміть задню частину автомобіля на максимальну висоту і зафіксуйте. Фіксація автомобіля повинна бути надійною, т.к. при виробництві робіт машина буде сильно розгойдуватися. Відверніть від заднього моста тягу обмежувача гальмівного зусилля, трійник заднього контура гальм, нижні і верхні кріплення амортизаторів. Трійник зніміть. Зніміть амортизатори і задні пружини. При необхідності від'єднайте кріплення троса ручного гальма.
3
В верхні чашки пружин встановіть проставки, поставте нові пружини. Домкратом підійміть задній міст до висоти, потрібної для установки амортизатора. Встановивши нові гумки в амортизатор, поставте його. Прикрутите спочатку верхнє кріплення, потім нижнє, але остаточно не затягуйте. Амортизатор перед установкою прокачайте, для чого стисніть його 6-7 разів до упору. Опустіть задню частину автомобіля на землю.
4
Зніміть обидві верхні реактивні тяги з заднього моста. Встановіть нові реактивні тяги, що не завертаючи остаточно болти. Домкратом підійміть задній міст за редуктор. Повертаючи міст прикрутите тяги до кузова. Остаточно не затягуйте. Опустіть задній міст. Трохи пострибайте на задньому бампері, щоб установлені гумки амортизаторів встали вільно і розвернулися.
5
Не підводячи автомобіль, остаточно загорніть все незатянутой гайки. Встановіть на місце тягу обмежувача гальмівного зусилля і відрегулюйте його. Трійник подовжите за допомогою підходящого шланга і встановіть на місце.
6
Ослабьте гайки передніх коліс. Підніміть передню частину автомобіля і надійно зафіксуйте. Зніміть колеса. Очистіть від забруднень кульові опори, важелі і амортизатори. Зніміть пружини. Вийміть амортизатори, відвернувши верхнє і нижнє кріплення. Зніміть передній стабілізатор, від'єднавши його кріплення до кузова і нижнього важеля підвіски. Для підвищення прохідності, не ставте його назад. Відверніть болти кріплення верхньої і нижньої кульових опор. Вийміть пружини, звільнивши їх від стяжок.
7
Встановіть стяжки на нові пружини, а самі пружини - на автомобіль. Домкратом підійміть нижні важелі підвіски до висоти, необхідної для установки амортизаторів. Встановивши на амортизатори нові гумки, поставте амортизатори. Від верхнього відбійника відріжте 60-70% його висоти. Пріверніте шарову опору до нижнього важеля. На верхній кульовий опорі зберіть проставку з 13-ти притискних пластин, обварений між собою. За допомогою довгих болтів прикрутіть верхню шарову опору до верхнього важелю. Якщо необхідна стійкість Ниви на асфальті, встановіть передній стабілізатор.
Корисна порада
Після ліфтованія підвіски заново відрегулюйте кути установки коліс.
Автомобілі вітчизняного автопрому користуються великою популярністю. Це пояснюється невисокою ціною даних автомобілів. Наприклад, любителі рибалок і виїздів на природу можуть придбати собі автомобіль Нива. Цей російський позашляховик здатний подолати більшість дорожніх перешкод. Як же зробити Ниву більш пристосованою до вашого активному відпочинку?
Вам знадобиться
  • Додаткові ліхтарі на дах, лебідка, багажник на дах, фарба, грунтовка, інструменти, отсекатели гілок, повнорозмірне запасне колесо, керівництво по експлуатації автомобіля.
Інструкція
1
В першу чергу приділіть увагу кузову та лакофарбового покриття вашої Ниви. Автомобіль призначений для подолання дорожніх перешкод, тому кузов може бути легко подряпаний або порушений. Якщо вчасно не обробити ушкоджене місце, то може почати корозія, яка призведе до появи гнилі. Уважно огляньте весь кузов. Найкраще заженете його на підйомник, щоб вивчити днище. Воно найбільше схильне до корозії. Якщо на кузові ви знайдете осередки розпочатої корозії, то зачистите їх до чистого металу, а потім заваріть. Після цього покрийте грунтовкою і пофарбуйте. Також незайвим буде обробити автомобіль антикорозійним складом.
2
Наступний крок - огляд підвіски. Саме завдяки правильній підвісці Нива так легко долає перешкоди різного роду. Для початку виміряйте кліренс. У посібнику з експлуатації до вашого автомобіля знайдіть значення нормального кліренсу, воно може розрізнятися в залежності від того, яка у вас колісна база. Якщо кліренс буде занадто низький, то автомобіль може сісти днищем в грязі або снігу, якщо занадто великий, то зариються колеса. Пружини повинні бути без сколів і тріщин. Виміряйте їх довжину. Огляньте амортизатори. На них не повинно бути слідів патьоків. Якщо такі є, то поставте нові амортизатори. найкраще підійдуть газові.
3
Якщо ви часто їздите на природу, то варто подбати також про деякі пристосування. Встановіть лебідку, вона допоможе витягнути вашу машину, якщо ви застрягнете. Лебідка повинна кріпитися до несучої конструкції автомобіля, тобто до передній балці. Встановіть отсекатели гілок. Вони кріпляться від країв бампера до країв даху. Багажник на даху дозволить перевозити вантажі різного роду. Подбайте про запасний полноразмерном колесі. Додаткове освітлення допоможе автомобілю просуватися в темний час доби. Додаткові ліхтарі найкраще розташувати на даху.